Koronawirus na Śląsku. NAGŁY wzrost zakażeń w JSW! Zaraza nie odpuszcza!

2020-05-29 9:16 RS
Kopalnia Zofiówka. To tutaj odnotowano największy wzrost zakażeń
Autor: Agnieszka Materna/JSW.pl

Rośnie liczba pracowników kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakażonych koronawirusem. Jak podaje spółka liczba nowych przypadków koronawirusa wzrosła szczególnie w jednej z kopalń. Szczegóły na se.pl.

Koronawirus w JSW. Rośnie liczba zakażonych górników

Jak podaje biuro prasowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej w porównaniu z czwartkiem liczba zakażonych górników drastycznie wzrosła. Jeszcze wczoraj (28 maja) informowano o 1631 przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety, w piątek rano JSW podało, iż w całej spółce odnotowano już 1855 nowych przypadków zarażenia. 

W samej kopalni Pniówek od początku masowych badań stwierdzono już 1479 zakażeń. To o 28 więcej niż w czwartek. Jednak największy skok odnotowano w kopalni Zofiówka. W ciągu doby liczba zakażonych skoczyła z 159 osób do 355. Jak wygląda sytuacja w pozostałych zakładach? Dziewięć zakażeń odnotowano w  kopalni Jastrzębie-Bzie, cztery w kopalni Budryk i osiem w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywają 264 osoby. 

Zgodnie ze stanem na 28 maja w województwie śląskim od początku epidemii zanotowano 7 728 przypadków koronawirusa, z czego połowę stanowią pracownicy sektora wydobywczego. Wyzdrowiało 1 615 osób, 201 przegrało walkę z COVID-19. W Polsce ogółem stwierdzono 22 825 przypadków koronawirusa, 1 038 osób zmarło.

Zobacz jak bawią się malutkie rysie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.