JSW otrzymuje przyłbice od AGH

i

Autor: JSW/Dawid Lach

Koronawirus na Śląsku. JSW otrzymuje wsparcie w walce z koronawirusem!

2020-05-29 9:03

Wydział Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wydrukował przyłbice ochronne dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W sumie do kopalń i zakładów należących do JSW trafi 500 takich masek ochronnych.

Aż 500 przyłbic trafi do kopalń i zakładów należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zostały one podarowane w ramach akcji „W tych trudnych czasach bądźmy razem”. Powstały w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej na sprzęcie do druku 3D, którego naukowcy i studenci używają do badań.

Wpadliśmy na pomysł, by wesprzeć nie tylko najbardziej potrzebujących, czyli szpitale, ale także Jastrzębską Spółkę Węglową, z którą od dawna blisko współpracujemy – mówi prof. dr hab. Marek Borowski, prodziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH. – Wiemy, że JSW boryka się z koronawirusem, więc chcieliśmy wesprzeć JSW, tak jak spółka wspierała nas - dodaje. 

Druk jednej przyłbicy w 3D trwa około 10 godzin. 500 przyłbic dla JSW produkowało 20 pracujących bezustannie drukarek. Wcześniej AGH wykonała ponad 20 tys. takich masek ochronnych dla personelu medycznego, straży pożarnej i policji. Przyłbice, które powstały w AGH, trafiły do ponad 200 różnych instytucji w 72 miastach południowej Polski, m.in. w Raciborzu, Katowicach, Gliwicach, czy Bielsku-Białej.

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 1855 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 1479 osób, 355 osób w Ruchu Zofiówka, 9 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 4 osoby w kopalni Budryk i 8 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywają 264 osoby.

Przekazanie opryskiwaczy dla strażaków OSP w powiecie tarnowskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany