Koronawirus w Polsce

i

Autor: archiwum se.pl

Koronawirus na Śląsku. Nie żyje pacjent ze Szczyrku. To ósma ofiara koronawirusa

2020-03-23 13:24

Tragiczna informacja ze Szczyrku. Nie żyje pacjent zakażony koronawirusem. Mężczyzna przebywał w szpitalu w Tychach. Wiadomość o śmierci mężczyzny pacjenta przekazał Urząd Miasta Szczyrk. Informację potwierdziło już Ministerstwo Zdrowia.

Informację o pierwszym zgonie pacjenta z koronawirusem na Śląsku opublikował Urząd Miasta w Szczyrku. Zmarły to starszy mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Tychach. Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku, apeluje o zachowanie spokoju i o pozostanie w domach.

- Na podstawie informacji, którą otrzymałem przed chwilą z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, muszę przekazać przykrą i smutną wiadomość - mamy pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w Szczyrku. Zostały wszczęte procedury obowiązujące w takim przypadku. Proszę w tym trudnym momencie o zachowanie spokoju. Dbajmy o siebie i przestrzegajmy wszystkich zasad - napisał w oświadczeniu Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku.

Informację potwierdziło Ministerstwo Zdrowia - Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach - czytamy na Twitterze. Przedstawiciele ministerstwa dodają, że zmarły miał choroby współistniejące.

Przypomnijmy, że w województwie śląskim do tej pory jest 74 zakażonych koronawirusem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE