Sędzia z Katowic ma koronawirusa. Pracownicy sądu chcą iśc na L4

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus w sądzie w Katowicach! Nerwowa sytuacja, nie ma rozpraw

2020-03-23 10:42

Sędzia z Sądu Rejonowego Katowice-Wschód ma koronawirusa. Wynik badań na obecność wirusa z Chin jest pozytywny. Od ponad tygodnia w sądzie nie odbywają się żadne rozprawy. Z kolei 10 osób, które mogły mieć kontakt z zarażoną kobietą, poddano kwarantannie. Jak podaje Gazeta Wyborcza pracownicy sądu mają wrócić w poniedziałek do pracy, ale Ci deklarują, że pójdą na L4.

Jak informuje Wyborcza w ubiegły czwartek do sądu wkroczyła ekipa ubrana w specjalne kombinezony, aby zdezynfekować budynek. Okazało się, że jedna z pracujących osób jest zakażona koronawirusem. Kobieta zgłosiła się do sanepidu. Wynik jej badania był pozytywny. Zarażona wróciła z Włoch, ale źródło zakażenia miało się znajdować w Polsce. W związku z tą informacją 10 osób, które miały bezpośredni kontakt z sędzią, zostało poddanych kwarantannie. Nieobjęci kwarantanną pracownicy sądu otrzymali polecenie, że mają dyżurować pod telefonem i w razie wezwania natychmiast stawić się w miejscu pracy. Od poniedziałku sąd ma rzekomo normalnie funkcjonować, ale pracownicy zapowiadają masowe przejście na L4. Obawiają się, że mogą się zarazić groźnym wirusem. 

Koronawirus na Śląsku. Gdzie doszło do zakażenia? Zobacz MAPĘ

Przypomnijmy, że w woj. śląskim są 74 przypadki zakażenia koronawirusem. O najnowszych poinformowało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek rano. W sumie w całym kraju jest 649 osób z SARS-CoV-2, z czego siedem zmarło. Poniżej szczegółowa mapa dotycząca zakażeń w Polsce.

Posłuchaj, jak się leczy zarażonych koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Express Biedrzyckiej - Gość: Bartosz Arłukowicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE