Koronawirus w Polsce: 6 potwierdzonych przypadków

i

Autor: Getty images Koronawirus w Polsce: 6 potwierdzonych przypadków

Koronawirus na Śląsku. Osiem nowych przypadków zakażenia. Wśród nich dzieci!

2020-03-23 11:06

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Ogółem liczba zakażonych wzrosła do 649 przypadków. Wśród nich jest osiem osób z woj. śląskiego. Kim są zakażeni?

Jak podaje Alina Kucharzewska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pierwszy przypadek to przebywający w szpitalu w Chorzowie mężczyzna w starszym wieku z powiatu tarnogórskiego. Jego stan jest określany przez lekarzy jako dobry. Służby sanitarne w Bytomiu ustaliły, iż źródłem zakażenia mieszkańca był kontakt z osobą, która jest chora i również jest hospitalizowana.

W dobrym stanie, w izolacji domowej, przebywa młoda kobieta, która wróciła z Anglii. Zgodnie z procedurami, gdy wystąpiły objawy, zgłosiła się na oddział zakaźny, gdzie pobrano próbki do badania na obecność koronawirusa. Kobieta jest pod nadzorem sanepidu w Częstochowie, który objął również kwarantanną wszystkie osoby z otoczenia mieszkanki.

Częstochowskie służby sanitarne nadzorują także inną młodą kobietę, która również przebywa w izolacji domowej. Pacjentka  jest w dobrym stanie zdrowia. Źródłem zakażenia była osoba z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy.W swoim domu, w kwarantannie, przebywała kobieta w średnim wieku, która wróciła z Austrii. Gdy objawy zakażenia groźnym wirusem zaczęły jej dokuczać, zgłosiła się na oddział zakaźny. Lekarz pobrał próbki, zbadał kobietę i zdecydował, że może kurować się w swoim domu.

Do szpitala w Tychach z objawami zakażenia koronawirusem przewieziona została kobieta w sile wieku. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, zakażona gościła w swoim domu jakiś czas temu osoby z Holandii. Pacjentka jest w dobrym stanie i pod opieką lekarzy. Podobnie jest w przypadku starszego mężczyzny, który także miał kontakt z osobami z zagranicy. Mężczyzna także jest hospitalizowany.

Do szpitala na oddział zakaźny przetransportowano dwoje dzieci w wieku kilku – i kilkunastu lat. Dzieci zakaziły się od osób ze swojego najbliższego otoczenia. Są pod opieką lekarzy, którzy oceniają ich stan zdrowia jako dobry.

- Służby sanitarne docierają do wszystkich osób, z którymi osoby zakażone miały kontakt i otaczają je kwarantanną domową - podsumowuje rzecznika wojewody śląskiego.

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE