Łukasz Szumowski

i

Autor: Marek Kjudelski Łukasz Szumowski

Koronawirus na Śląsku. WAŻNE słowa Szumowskiego! Podał KONKRETNE liczby!

2020-05-15 12:03

- Skończyliśmy akcję pobierania wymazów od blisko 14 tys. górników - przekazał w piątek na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że powtórne badania górników z ujemnymi wynikami będą przeprowadzone w weekend.

- Skończyliśmy akcję wymazywania blisko 14 tys. górników. W tej chwili spływają te wyniki i w granicach ok. 200 dodatnich wyników będziemy pewnie mieli jeszcze dzisiaj-jutro - powiedział na konferencji prasowej szef resortu zdrowia.

Szumowski podkreślił, że "jutro i w niedzielę chcemy powtórnie przebadać wszystkich tych, którzy mieli ujemne wyniki". - Będziemy robili dzisiaj 3,5 tys. badań, jutro 5 tys. i w niedzielę 5 tys. badań. To nam zakończy jakby podwójny cykl badania tego bardzo dużego, bardzo poważnego ogniska - mówił.

- Od poniedziałku ruszamy z kolejną akcją. Sprawdziliśmy losowo próbki w innych kopalniach, mamy pojedyncze - dosłownie - tam wyniki, ale tutaj musimy być bardzo ostrożni, pewnie będziemy prowadzili dalej tę akcję w pozostałych kopalniach. Te kopalnie, mam nadzieję, już zostaną opanowane - podkreślał Szumowski.

Ogółem w województwie śląskim od początku epidemii zanotowano 4905 przypadków zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarło 172 osoby. Dokładnie 1029 wyzdrowiało. Około 1/3 wszystkich przypadków na Śląsku stanowią górnicy.

Źródło: PAP

Tak pirat pędził żółtym ferrari
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają