Koronawirus na Śląsku. ZAKAZ wychodzenia z domu. Od kiedy?

i

Autor: Lestat/Wikimedia Commons Koronawirus na Śląsku. ZAKAZ wychodzenia z domu. Od kiedy?

Koronawirus na Śląsku. ZAKAZ wychodzenia z domu. Od kiedy?

2020-03-24 14:47

Koronawirus jest poważnym problemem na Śląsku, we wtorek poinformowano o kolejnych pięciu przypadkach. Dlatego też, mocą rządowej decyzji, mieszkańcy regionu będą musieli przygotować się na kolejne ograniczenia. Już teraz zamknięte są szkoły, teatry, kawiarnie czy kina, a od środy, 25 marca czekają nas m.in. obostrzenia w przemieszczaniu się. - Ta decyzja jest niezbędna, aby maksymalnie ograniczyć naszą aktywność – zaznacza premier Morawiecki.

- Robimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się na zwiększoną falę zachorowań. To jest możliwe i do tej pory się nam udaje, ale zalecenia specjalistów i epidemiologów są takie, by te ograniczenia zwiększyć - powiedział podczas wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

- Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się. To bardzo trudna faza - ograniczenia dotyczą każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie sprawy poza niezbędnymi odłóżmy na później - dodał premier.

Ponadto, decyzją rządu ograniczono liczbę pasażerów w komunikacji miejskiej o połowę, obowiązuje nas również zakaz kontaktowania się. Premier Morawiecki poleca natomiast używanie komunikatorów internetowych. 

Kolejną nową decyzją jest ścisłe ograniczenie przemieszczania się na zewnątrz!

- Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostajesz w stałym pożyciu - zapewnia Kancelaria Premiera.

Wyjątki od zakazu to:

  • Niezbędne zakupy
  • Wyjście do pracy i powrót
  • Spacer z psem
  • Przechadzka dla świeżego powietrza
  • Wizyta lekarska
  • Wyrzucenie śmieci


Uwaga! Od 25 marca będzie można spotykać się w grupie liczącej maksymalnie dwie osoby!

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

KoronawirusRaport: Śląsk 24.03
Nasi Partnerzy polecają