Koronawirus w Polsce. Czym jest PLANDEMIA? Ma coraz więcej WYZNAWCÓW. Nie uwierzycie!

2020-09-30 9:32 Bartosz Wojsa
Medycy w kombinezonach walczący z koronawirusem w Polsce
Autor: archiwum portalu Kujawsko-Pomorskie. Gehenna pana Włodzimierza trwała dwa dni. Żaden szpital nie chciał go przyjąć

"Nie do wiary", mówią osoby, które miały już styczność z groźnym koronawirusem, gdy słyszą o rosnącej w siłę grupie wyznawców "plandemii". O co chodzi? To teoria spiskowa, którą dobrze znamy, lecz objawia się ona pod nową nazwą. Sprawdźcie szczegóły!

Słowo "plandemia" ponownie pojawiło się w przestrzeni publicznej i wywołało wielkie emocje w mediach społecznościowych. Do wyznawców teorii spiskowej, mówiącej o tym, że pandemia koronawirusa nie istnieje, dołączył m.in. Michał Skrzydło, burmistrz Miasteczka Śląskiego (pow. tarnogórski, woj. śląskie). To właśnie w jego kontekście znów zaczęło mówić się o "plandemii". Czym jest plandemia? To teoria mówiąca o tym, że pandemia koronawirusa jest kłamstwem. Zaczęło się od serii filmów "plandemic" (z ang. właśnie plandemia). Pierwszy z nich pojawił się w sieci 4 maja 2020 roku, a jego dłuższa wersja - 18 sierpnia 2020 roku. Obie produkcje szybko są blokowane przez największe serwisy, takie jak Facebook czy Youtube, ale wciąż zdarza się, że przed usunięciem wiele osób zdoła je obejrzeć.  

Filmy "plandemic" pełne są manipulacji i - jak wskazują eksperci - promują kłamstwa oraz dezinformację o pandemii COVID-19. Tezy zawarte w tych produkcjach zostały dawno obalone, ale nadal jest wiele osób, które wierzy w tą teorię spiskową. Filmy zostały wyprodukowane przez firmę produkcyjną Elevate z Kalifornii Mikki Willis. 

Magazyn "Science" opublikował nawet artykuł, sprawdzający wideo i szczegółowo opisujący jego nieścisłości oraz wprowadzające w błąd twierdzenia. Wyznawcy teorii dotyczącej "plandemii" nadal rosną jednak w siłę i nie wierzą w zapewnienia lekarzy oraz specjalistów dotyczących tego, że pandemia koronawirusa rzeczywiście istnieje i jest śmiertelnie groźna. 

Z zemsty oblali mi samochód kwasem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.