Koronawirus w Polsce. MOCNY wpis radnej z Częstochowy! Chodzi o pielgrzymki

2020-07-31 13:36 Rafał Strzelec
Koronawirus w Polsce. Pielgrzymki się odbywają mimo epidemii
Autor: Jolanta Urnańska/Facebook.com

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych rekordowych wzrostach zakażenia koronawirusem. Tymczasem lipiec, a w szczególności sierpień, to czas wzmożonego ruchu pielgrzymkowego. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowa Jolanta Urbańska umieściła w mediach społecznościowych bardzo wymowny wpis dotyczący ruchu pielgrzymkowego.

Koronawirus w Polsce. Rekordowe wzrost zakażeń! Tymczasem pielgrzymi ruszają na Jasną Górę

W piątek 31 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 zakażeniach koronawirusem, z czego aż 1/3 odnotowano na Śląsku. Tymczasem do Częstochowy docierają kolejne piesze pielgrzymki z wielu polskich miast. Niektóre z nich już się zakończyły, ale to właśnie w sierpniu ma nastąpić kumulacja ruchu pielgrzymkowego na Jasną Górę.

Organizatorzy pielgrzymek wprowadzają wiele obostrzeń - są ograniczenia wiekowe, pielgrzymki przybierają formę sztafet, służby medyczne są w pogotowiu. Przedstawiciele poszczególnych diecezji apelują do wiernych, by próbowali przeżyć pielgrzymkę w formie duchowej w swoich mieszkaniach. Mimo epidemii do Częstochowy ruszyły setki pątników. Na zdjęciach widać, że nie wszystkie osoby trzymają zalecany dystans społeczny, który obecnie wynosi 1,5 metra.

Fotografię z oblężonej przez pielgrzymów Częstochowy opublikowała na swoim profilu społecznościowym Jolanta Urbańska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowa. Wywodząca się z Koalicji Obywatelskiej radna wstawiła wymowny post ze zdjęciem tłumów na częstochowskich ulicach i screen z artykułu prasowego, mówiącego o kolejnym rekordowym wzroście zakażeń. W komentarzach pojawiają się kolejne zdjęcia, gdzie widać, że pątnicy nie mają maseczek na twarzy.

Czy Waszym zdaniem mimo epidemii pielgrzymki do Częstochowy powinny się odbywać? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE