Koronawirus w Polsce. MOCNY wpis radnej z Częstochowy! Chodzi o pielgrzymki

2020-07-31 13:36 Rafał Strzelec
Koronawirus w Polsce. Pielgrzymki się odbywają mimo epidemii
Autor: Jolanta Urnańska/Facebook.com

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych rekordowych wzrostach zakażenia koronawirusem. Tymczasem lipiec, a w szczególności sierpień, to czas wzmożonego ruchu pielgrzymkowego. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowa Jolanta Urbańska umieściła w mediach społecznościowych bardzo wymowny wpis dotyczący ruchu pielgrzymkowego.

Koronawirus w Polsce. Rekordowe wzrost zakażeń! Tymczasem pielgrzymi ruszają na Jasną Górę

W piątek 31 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 zakażeniach koronawirusem, z czego aż 1/3 odnotowano na Śląsku. Tymczasem do Częstochowy docierają kolejne piesze pielgrzymki z wielu polskich miast. Niektóre z nich już się zakończyły, ale to właśnie w sierpniu ma nastąpić kumulacja ruchu pielgrzymkowego na Jasną Górę.

Organizatorzy pielgrzymek wprowadzają wiele obostrzeń - są ograniczenia wiekowe, pielgrzymki przybierają formę sztafet, służby medyczne są w pogotowiu. Przedstawiciele poszczególnych diecezji apelują do wiernych, by próbowali przeżyć pielgrzymkę w formie duchowej w swoich mieszkaniach. Mimo epidemii do Częstochowy ruszyły setki pątników. Na zdjęciach widać, że nie wszystkie osoby trzymają zalecany dystans społeczny, który obecnie wynosi 1,5 metra.

Fotografię z oblężonej przez pielgrzymów Częstochowy opublikowała na swoim profilu społecznościowym Jolanta Urbańska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowa. Wywodząca się z Koalicji Obywatelskiej radna wstawiła wymowny post ze zdjęciem tłumów na częstochowskich ulicach i screen z artykułu prasowego, mówiącego o kolejnym rekordowym wzroście zakażeń. W komentarzach pojawiają się kolejne zdjęcia, gdzie widać, że pątnicy nie mają maseczek na twarzy.

Czy Waszym zdaniem mimo epidemii pielgrzymki do Częstochowy powinny się odbywać? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.