Koronawirus w Polsce? Znamy wyniki badań nauczycielki z Mazańcowic

2020-02-28 7:34
Koronawirus
Autor: Pixabay/FotoshopTofs/Zdjęcie poglądowe Koronawirus w Polsce? Dwie osoby z Krapkowic pod obserwacją

Wciąż nie potwierdzono obecności koronawirusa w Polsce. Nauczycielka z Mazańcowic, która z niepokojącymi objawami trafiła najpierw do szpitala w Bielsku-Białej, a następnie została przetransportowana do Chorzowa, nie ma koronawirusa. Potwierdziły to wyniki badań.

Przypomnijmy, że kobieta wróciła w niedzielę 23 lutego z Włoch do Polski. Dzień później wróciła do pracy w zespole szkolno-przedszkolnym we wsi Mazańcowice, gdzie miała lekcje z uczniami. Potem zgłosiła się do bielskiego szpitala z objawami, a następnie została przetransportowana do placówki w Chorzowie. Po kilku dniach rzecznik chorzowskiego szpitala poinformował, iż znane sa wyniki badań na koronawirusa. - Badanie laboratoryjne dało wynik ujemny - poinformował w rozmowie z portalem bielsko.biala.pl dr Jarosław Rutkiewicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej.

Wyniki badań laboratoryjnych są jednoznaczne. Co prawda nie ma powodu do paniki, ale w gminie Jasienica wolą dmuchać na zimne. Zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach nadal zostają zawieszone. 

Instrukcja Ministerstwa Zdrowia dotycząca koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE