Koronawirus. W tych powiatach na Śląsku będą obostrzenia! Jakie? [LISTA]

2020-08-06 11:07 Rafał Strzelec
Koronawirus. Nowe obostrzenia. Jakie? W których powiatach?
Autor: materiały prasowe

Ministerstwo Zdrowia wyciąga znów najcięższe armaty? Koronawirus nie odpuszcza, w czwartek 6 sierpnia odnotowano rekordową ilość zakażeń (726), zmarło kolejnych 18 pacjentów. Jeszcze przed ogłoszeniem nowego raportu minister Łukasz Szumowski i wiceminister Janusz Cieszyński poinformowali o nowych obostrzeniach w 19 gminach na terenie Polski. Sprawdź, gdzie i jakie obostrzenia będą obowiązywały.

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w powiatach. Sprawdź szczegóły!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w 19 powiatach będą nowe obostrzenia. Dziewięć z nich oznaczono kolorem czerwonym. W tej grupie są powiaty, gdzie jest najwięcej nowych zakażeń. Kolejnych 10 oznaczono kolorem żółtym. Tam restrykcje będą nieco lżejsze. Poniżej przedstawiamy obie listy powiatów z województwa śląskiego.

  • czerwone: Rybnik, Ruda Śląska, pow. pszczyński (Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Pawłowice, Suszec), pow. rybnicki (Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Świerklany), pow. wodzisławski (Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Radlin, Pszów, Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice, Mszana) 
  • żółte: Jastrzębie-Zdrój, Żory, pow. cieszyński (Cieszyn, Ustroń, Wisła, Skoczów, Strumień, Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Zebrzydowice) 

Jakie będą obowiązywały obostrzenia w powiatach czerwonych? Będzie tam obowiązywał nakaz noszenia maseczki, także na zewnątrz. W komunikacji miejskiej ilość miejsc będzie ograniczona do 50 proc. Ograniczenia będą dotyczyły imprez rodzinnych. W weselach i pogrzebach może wziąć udział tylko 50 osób. Siłownie i kina zostaną zamknięte. Podobnie będzie z parkami i miejscami rozrywki. Wydarzenia sportowe odbędą się bez udziału publiczności. W lokalach będzie jedna osoba na cztery metry kwadratowe.

Jakie będą obowiązywały obostrzenia w powiatach żółtych? Maseczki na pewno się nie przydadzą. Nie będzie nakazu ich noszenia na zewnątrz. Natomiast zostaną wprowadzone limity osób na uroczystościach do 100 osób. Będą mogły się odbywać imprezy sportowe i kulturalne, seanse w kinach będą się odbywały dla maksymalnie 25 osób. Nie będzie z kolei zmian w limitach osób w transporcie publicznym. W najbliższych dniach będą podawane szczegółowe wytyczne.

Nowe obostrzenia wejdą w życie w sobotę 8 sierpnia.

Seks na wieży widokowej w Świętnie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.