Krzyk kobiety słychać było w całym autobusie. Kierowca uratował życie jej dziecka!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Krzyk kobiety słychać było w całym autobusie. Kierowca uratował życie jej dziecka!

Kierowca bohaterem!

Krzyk kobiety słychać było w całym autobusie. Kierowca uratował życie jej dziecka!

2022-09-23 18:14

Kierowca autobusu miejskiego z Katowic wykazał się odwagą, opanowaniem i dużymi umiejętnościami. Mężczyzna uratował 1,5-roczne dziecko dzięki umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowej. Kierowca wraz z inną pasażerką wykonał masaż serca, a potem pilnował przytomności dziecka do przyjazdu ratowników. Maluch zawdzięcza życie bohaterskiej postawie kierowcy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19 września). Jak wynika z piątkowej (23 września) informacji katowickiego samorządu, kierowca z 14-letnim stażem, pracujący w należącym do miasta Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Katowicach, wykonywał kursy na zastępującej tramwaje linii T-20. Jadąc z placu Wolności, po zatrzymaniu się na światłach na ul. Gliwickiej, usłyszał z wnętrza autobusu krzyk kobiety. Kierowca wyszedł z kabiny i spostrzegł, że 1,5-roczne dziecko kobiety przestało oddychać, a jego ciało stało się bezwładne. Jedna z pasażerek zadzwoniła na numer alarmowy, a kierowca wyszedł z dzieckiem na świeże powietrze. Na zewnątrz, z pomocą innej pasażerki, zaczął robić maluchowi masaż serca, poprzez uciskanie trzema palcami.

Przyniosło to efekt, bo brzuszek dziecka zaczął się unosić. Po kolejnych uciśnięciach, dziecko otworzyło oczy, ale wciąż było bardzo słabe. Kierowca starał się utrzymać jego uwagę, aby ponownie nie straciło przytomności. Po chwili wszyscy wrócili do autobusu i położyli dziecko na siedzeniu. Po niespełna dziesięciu minutach przyjechało pogotowie i przejęło dziecko, a kierowca kontynuował kurs. Mówi Roman Urbańczyk, szef katowickiego PKM:

Jesteśmy dumni z pana Sebastiana, który pomimo stresu, który w takiej sytuacji się pojawia, zachował zimną krew i udzielił niezbędnej pomocy. Cieszymy się, że nasi pasażerowie mogą się czuć bezpiecznie, jadąc autobusami w naszym mieście, ponieważ mogą mieć pewność, że jeżeli będą potrzebować pomocy, zostanie im ona udzielona.

Brutalny napad na przystanku autobusowym

Prezydent Katowic zabiega o spotkanie z kierowcą-bohaterem

Urbańczyk dodał, że dodatkową trudnością było to, że pomocy potrzebowało tak małe dziecko, jednak to nie zniechęciło kierowcy, który nie bał się udzielić pomocy. – Osobiście złożę panu Sebastianowi podziękowania za tak mężną postawę – zadeklarował Urbańczyk. Z kierowcą chce również spotkać się prezydent Katowic Marcin Krupa.

Nie znamy nigdy momentu, w którym nasza szybka reakcja będzie mogła uratować czyjeś życie. Z panem Sebastianem, mam nadzieję, uda mi się spotkać osobiście w przyszłym tygodniu. Jestem dumny, że wśród pracowników jednostek miejskich mamy bohaterów – stwierdził Marcin Krupa.

CZYTAJ TEŻ: Wypadek w Zajączkach Drugich. Kierowca bmw wjechał w traktor [ZDJĘCIA]

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE