Zabójstwo w Bielsku-Białej

i

Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe

Córka zabiła matkę?

Zabójstwo w Bielsku-Białej. Córka miała zabić matkę. "Masywny uraz głowy"

2022-09-23 13:03

Wracamy do zabójstwa w Bielsku-Białej, do którego doszło w czwartek (22 września) w godzinach popołudniowych. Na jednej z posesji w dzielnicy Hałcnów znaleziono ciało 72-letniej kobiety. W sprawie zatrzymano 36-letnią córkę zmarłej. Wiele wskazuje na to, że to ona pozbawiła życia swoją matkę.

O zabójstwie w Bielsku-Białej pisaliśmy już w czwartek (22 września). Jak relacjonowały lokalne media, córka miała uderzyć podczas awantury domowej swoją matkę metalowym przedmiotem. Starsza z kobiet zmarła. Zwłoki znajdowały się w jednym z domów w dzielnicy Hałcnów. Policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali 36-letnią kobietę. Na miejscu przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. W piątek (23 września) przekazano kolejne ustalenia dotyczące sprawy. Wszystko wskazuje na morderstwo. - Na podstawie okoliczności i przesłuchania świadków wytypowano sprawczynię. To 36-letnia córka kobiety. Została zatrzymana - podaje szefowa prokuratury Bielsko-Biała Północ Anna Zarychta. Wiadomo, że ofiara miała "masywny uraz głowy".

Czytaj koniecznie: Częstochowa: Policja szuka mężczyzny, który chciał zgwałcić kobietę. Opublikowano wizerunek

Jest wyrok za zabójstwo na dworcu PKS w Kaliszu! To głosy kazały mu zabić?

Śledczy jeszcze w czwartek skonsultowali stan zdrowia domniemanej sprawczyni z lekarzami, w tym z psychiatrą. Orzekli oni, że kobieta w tym stanie, w którym jest, nie może być osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Została przewieziona do szpitala psychiatrycznego. Z informacji lokalnych mediów wynika, że leczyła się w tym kierunku.

Zobacz koniecznie: Trzy tony kamieni zamienili w węgiel! Policja szuka "magików" z Zawiercia

- W piątek oczekujemy na opinię, czy w ogóle jest zdolna do tego, by uczestniczyć w czynnościach postępowania. Na oddział szpitalny została przewieziona w czwartek wieczorem. Lekarze muszą ją obserwować, żeby cokolwiek powiedzieć. Decyzja zapadnie do godziny 14. w sobotę. Wówczas mija 48 godzin od chwili zatrzymania - dodaje Zarychta. Jeśli w sobotę zaistnieją możliwości, by przeprowadzić z zatrzymaną kobietą czynności, wówczas usłyszy ona zarzut zabójstwa.

Sonda
Jaka powinna być kara za brutalne zabójstwo własnej matki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE