Ksiądz Maciej Węglarz nie żyje

i

Autor: Diecezja Gliwicka

Smutne wieści

Ksiądz Maciej Węglarz nie żyje. Duchowny ze Śląska miał 45 lat

2023-01-25 11:17

Nie żyje ksiądz Maciej Węglarz. Kapłan zmarł w wieku 45 lat. O jego śmierci poinformowała Diecezja Gliwicka. W czwartek odbędzie się jego pogrzeb. Duchowny w 2008 roku przeżył ciężki wypadek samochodowy.

Ksiądz Maciej Węglarz nie żyje

O śmierci duchownego na swoim profilu na Facebooku poinformowała Diecezja Gliwicka. - Z nadzieją Zmartwychwstania zawiadamiamy, że dnia 22 stycznia br., w wieku 45 lat zmarł śp. ks. Maciej Węglarz, kapłan diecezji gliwickiej - czytamy. Pogrzeb księdza Macieja odbędzie się w czwartek, 26 stycznia o godz. 11.00 w parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim.

Jak podaje serwis gliwicki.gosp.pl, ksiądz Maciej Węglarz był wikarym w parafii Matki Bożej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach. Niestety, w 2008 roku doszło do wypadku samochodowego, wskutek którego duchowny nie mógł już wstać z łóżka. Odprawiał msze, siadając na krótki czas na wózku, w Ośrodku Rehabilitacyjnym św. Michała Archanioła w Rusinowicach.

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Politycy od Kuchni. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Dlaczego warto za życia zaplanować WŁASNY POGRZEB?

Posłuchaj rozmowy, która przełamuje tabu o umieraniu!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają