Kubuś walczy ze straszliwą chorobą. Ty również możesz mu pomóc

2019-09-11 14:43 RS
Kubuś walczy ze straszliwą chorobą. Ty również możesz mu pomóc
Autor: siepomaga.pl

Zaledwie czteroletni Kubuś walczy o życie, zmagając się z nowotworem. Każdy z Was może mu pomóc! Jego rodzice zorganizowali zbiórkę w internecie.

Walka Kubusia z chorobą zaczęła się kilka miesięcy temu. Chłopiec zaczął gorączkować i pobolewał go brzuch. Mama chłopca udała się do pediatry, który pierwszy badał Kub. Nie dopatrzył się jednak niczego złego. Wyniki morfologii były książkowe. Niestety, dolegliwości nie ustępowały. Mama zgłosiła się z chłopcem do szpitala.

- Tam zrobiono mu USG brzuszka. Wynik zaniepokoił lekarzy - podejrzewali złośliwy nowotwór. Kubuś został przewieziony do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam lekarze potwierdzili najgorsze – Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do węzłów chłonnych, wątroby oraz szpiku - informuje pani Aleksandra, mama Kuby.

Jedyną szansą na pokonanie nowotworu jest immunoterapia przeciwciałami ANTY GD-2. Leczenia zwiększa szanse przeżycia. Ta metoda nie jest refundowana przez NFZ. Dlatego rodzina prosi o pomoc dla chłopca. Potrzeba sporo pieniędzy, ale jeśli każdy z nas wspomoże leczenie Kuby choć drobną kwotą, jest szansa na jego wyleczenie. Wpłat można dokonywać TUTAJ.