Trójkąt ostrzegawczy, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zdjęcie ilustracyjne

Laweta zderzyła się z ciężarówką. Nie żyje kierowca! Tragiczny wypadek na A1 pod Częstochową

2022-05-11 17:31

Dzisiaj (11 maja) po południu na autostradzie A1 pod Częstochową doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Po zderzeniu lawety z ciężarówką, kierowca tego pierwszego pojazdu poniósł śmierć na miejscu. PAP informuje, że zablokowany jest prawy pas drogi, ruch odbywa się wyłącznie lewym pasem. Utworzył się potężny korek.

Laweta zderzyła się z ciężarówką. Nie żyje kierowca! Tragiczny wypadek na A1 pod Częstochową

Tragedia pod Częstochową! Na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Bogusławice laweta zderzyła się z ciężarówką. Ze wstępnych ustaleń policji, przekazanych PAP przez rzeczniczkę częstochowskiej komendy podkom. Sabinę Chyrę-Giereś wynika, że sprawcą wypadku był kierowca lawety, który najechał na tył jadącej przed nim ciężarówki. Niestety nie udało się uratować życia ciężko poszkodowanego w zdarzeniu kierowcy lawety. Poniósł on śmierć na miejscu wypadku. Kierowcy korzystający z autostrady A1 muszą liczyć się z utrudnieniami! 

PRZECZYTAJ: Szokujące fakty o Kamilu Żyle podejrzanym o zabójstwo dziennikarza TVN. "Miał manie prześladowcze, brał urlop, żeby śledzić żonę"

Rzecznika częstochowskich mundurowych poinformowała, że policyjne czynności na miejscu wypadku oraz usunięcie z drogi uszkodzonych pojazdów mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Zablokowany jest prawy pas drogi, ruch odbywa się wyłącznie lewym pasem. Przed miejscem tragicznego wypadku już utworzył się potężny korek.

ZOBACZ: Tragiczna śmierć motocyklisty w Łaziskach Górnych. Roztrzaskał się na drzewie

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
15-letnia Karolina zadławiła się cukierkiem. Nie żyje
Nasi Partnerzy polecają