Łaziska Górne. 18-latek walił pięścią w radiowóz i policjanta! Jego kolega grzeczniejszy nie był

2021-07-21 7:39
Policja
Autor: Policja Policja

Dramatyczny przebieg miała interwencja policjantów w miejscowości Łaziska Górne w powiecie mikołowskim. Mundurowi zostali wezwani na ul. Dworcową, gdzie doszło do przepychanek i awantury w lokalu gastronomicznych. Gdy radiowóz zajechał na miejsce, stróże prawa zostali najpierw zaatakowani przez 18-latka, a potem przez jego starszego kolegę.

Adam został zmielony przez kosiarkę

Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek w Łaziskach Górnych. Policjanci zostali wezwani przez jednego z pracowników lokalu gastronomicznego przy ul. Dworcowej w sprawie awantury. Po chwili pobytu na miejscu zdarzenia zauważyli 18-latka, który odpowiadał rysopisem sprawcy. Zatrzymanie młodego mężczyzny do łatwych nie należało. - W pewnym momencie 18-latek podbiegł do radiowozu i uderzył pięścią w szybę samochodu. Kolejnym celem jego ataku stał się jeden z interweniujących policjantów - opisują policjanci. To nie koniec przepychanek z ich udziałem. - Na miejscu zdarzenia nagle pojawił się drugi z mężczyzn, 22-letni mieszkaniec Łazisk Górnych. Kiedy policjanci usiłowali obezwładnić agresywnego 18-latka, jego kompan, chcąc wspomóc swojego znajomego, zaczął odpychać mundurowych. W kierunku policjantów cały czas kierowane były wulgarne słowa oraz poniżające sformułowania - dodają mundurowi.

W końcu napastnicy zostali zatrzymani. Jeden wylądował na izbie wytrzeźwień. Drugi z kolei w areszcie. Lista zarzutów, jakie usłyszeli, jest całkiem spora - dotyczą znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz stosowania przemocy w celu wymuszenia czynności urzędowych. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE