Lubliniec: Pożar szkoły. Ruszyła zbiórka pieniędzy! Kiedy dzieci wrócą na lekcje?

2020-09-27 9:23 SCH
Lubliniec: W szkole wybuchł GROŹNY POŻAR! Akcja ma trwać nawet kilka godzin
Autor: Info Express Lubliniec: W szkole wybuchł GROŹNY POŻAR! Akcja ma trwać nawet kilka godzin

Po pożarze szkoły w Lublińcu (woj. śląskie) ruszyła zbiórka pieniędzy. Jak powiedziała dyrektor placówki, zebrane środki zostaną przeznaczone na jej uruchomienie. Znana jest też data powrotu uczniów do lekcji w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu.

Przypomnijmy, że w czwartek (24 września) nad ranem w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu wybuchł groźny pożar. Ogień pojawił się na poddaszu szkoły, części kompleksu, obejmującego również kościół Misjonarzy Oblatów. W szkole nie było wówczas dzieci, a jedynie troje pracowników. Na szczęście nikomu się nie stało. Ogromne są natomiast straty spowodowane pożarem.

Pożar szkoły w Lublińcu. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Aby pomóc w odbudowie szkoły, ruszyła specjalna zbiórka pieniędzy. - Ludzie bardzo się zmobilizowali i okazują nam wsparcie w tym najtrudniejszym momencie w historii szkoły. Zebrane pieniądze przeznaczymy na jej uruchomienie - zapowiedziała Joanna Kierach, p.o. dyrektora szkoły w Lublińcu dla RMF FM.

Lubliniec. Uczniowie wrócą do szkół na początku października

Co z uczniami Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu? Jak zapowiedziała Joanna Kierach, dzieci wrócą do zajęć najpóźniej 5 października. Obecnie mają wolne w ramach tzw. dni dyrektorskich, których termin wyznaczają dyrektorzy poszczególnych szkół. W szkole w Lublińcu uczy się ponad 250 dzieci. Joanna Kierach zapowiedziała, że lubliniecki samorząd wspiera szkołę w jak najszybszym powrocie dzieci do lekcji. Miasto zaproponowało prowadzącemu szkołę stowarzyszeniu nieodpłatne użyczenie nieużywanego obecnie budynku starej, miejskiej szkoły.

Co było przyczyną pożaru szkoły w Lublińcu?

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania pożaru. Wstępne oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa nie wskazały śladów podpalenia. Prawdopodobnie przyczyną pożaru w Lublińcu była awaria instalacji elektrycznej.

Porozumienie koalicyjne podpisane

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.