Koronawirus. Nowe ognisko koło Częstochowy? Zamknięte przedszkole i poszukiwani wierni

2020-09-25 21:12 BM
Koronawirus. Nowe ognisko koło Częstochowy? Zamknięte przedszkole i poszukiwani wierni
Autor: Alexandra_Koch/Pixabay Koronawirus. Nowe ognisko koło Częstochowy? Zamknięte przedszkole i poszukiwani wierni

W piątek (25 września) mieliśmy w Polsce największy przyrost zachorowań od początku epidemii. Duże ognisko zarazy jest w Konopiskach koło Częstochowy. Sanepid poszukuje wiernych, którzy uczestniczyli w mszy świętej. Ograniczona została także działalność w przedszkolu i w szkołach.

W piątek (25 września) padł rekord zarażeń w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono 1587 nowych zakażeń koronawirusem. 126 przypadków dotyczyło woj. śląskiego.

W ostatnich dniach dużo nowych przypadków koronawirusa notowanych jest w Konopiskach. W związku z tym częstochowski sanepid wydał komunikat. Poszukiwane są osoby, które uczestniczyły w mszach św. w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach w dniach 18-20.09.2020 r.

- Kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 uczestnika nabożeństwa. Prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zgodnie z adresem zamieszkania - czytamy w komunikacie.

Poszukiwanie wiernych ma związek z tym, że u księdza tej parafii wykryto koronawirusa.

To jednak nie koniec dużych ograniczeń w tej podczęstochowskiej miejscowości. Osobny komunikat wydł także Urząd Gminy Konopiska. Dotyczy on działalności lokalnych placówek oświatowych.

- W związku z obecną i wciąż zmieniającą się sytuacją dotyczącą wzrostu ilości zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszej gminy oraz wprowadzeniem niezbędnej kwarantanny na terenie wybranych placówek oświatowych apelujemy do Państwa o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej - przekazały władze gminy.

Zajęcia w przedszkolu publicznym w Konopiskach zostały zawieszone do 1 października. Z kolei uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej mają zajęcia zdalne.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.