Maciej z Jaworzna nie żyje. Wolontariusza WOŚP pożegnał zespół Kult

i

Autor: Archwium prywatne, Marcin Gadomski/Super Express

Poruszające słowa!

Maciej z Jaworzna nie żyje. Zespół Kult wspomina zmarłego wolontariusza WOŚP

2023-03-13 15:25

Maciej miał 36 lat, był wolontariuszem WOŚP. Ten niezwykle energiczny i ciepły człowiek walczył z kilkoma chorobami, które uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie. Wierzył, że uda mu się wrócić do zdrowia. Niestety, odszedł przedwcześnie. Macieja z Jaworzna pożegnał legendarny polski zespół Kult. - Zapamiętamy jako bardzo szczerą i niezwykle uczynną osobę - napisali przedstawiciele zespołu.

Śmierć Macieja z Jaworzna. Wolontariusz WOŚP miał 36 lat

U Macieja zdiagnozowano szereg chorób m.in. zespół ciężkiej niewydolności oddechowej, zapalenie tkanki łącznej, zapalenie tkanek miękkich podudzia lewego. Dodatkowo wykryto nieokreśloną przewlekłą zaporową chorobę płuc, okresowe bezdechy senne, a także cukrzycę z wieloma powikłaniami. Mimo tego Maciej żył pełną piersią, nie bacząc na życiowe trudności. Pochodzący z Jaworzna 36-latek założył lokalną grupę eksploracyjną. Był wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie poinformował w niedzielę (12 marca) o jego śmierci. - Żegnaj drogi Maćku, do zobaczenia kiedyś wspaniały kompanie - napisał na Facebooku.

Kult żegna zmarłego wolontariusza WOŚP

Maciek był za życia fanem zespołu Kult. Współpracował z Kult-Ochroną przy okazji naszych koncertów w katowickim Spodku. - Zapamiętamy jako bardzo szczerą i niezwykle uczynną osobę. Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie oraz bliskim - czytamy na profilu legendarnego polskiego zespołu. Macieja z Jaworzna pożegnali również koledzy ze wspomnianej grupy eksploracyjnej. - To nie tak miało być.....Spoczywaj w pokoju Bracie - czytamy we wpisie Grupy Eksploracyjnej NŚ KAZAN.

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP odzyskał skradziony element wózka inwalidzkiego
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki