Mamy dla Was relację z 14. Biegu po Nowe Życie!

i

Autor: mat. prasowe Mamy dla Was relację z 14. Biegu po Nowe Życie!

Mamy dla Was relację z 14. Biegu po Nowe Życie!

2019-04-23 16:26

W Wiśle odbył się 14. Bieg po Nowe Życie. Osoby po przeszczepieniu, znane osoby ze świata teatru i filmu, gwiazdy sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarze i sportowcy spotkali się w jednym miejscu, aby wspierać tak ważną ideę jaką jest przeszczepianie narządów. Było dużo pozytywnej energii, dobrego humoru i aktywności fizycznej.  Pora wrócić do tych ważnych wydarzeń…

Marsz nordic walking przeszedł ulicami Wisły. Głównym deptakiem miasta, ze startem i metą na Placu Bogumiła Hoffa, przeszło ponad siedemdziesiąt 3-osobowych drużyn. Rekord został pobity, bo do tej pory na starcie sztafety nie stanęło aż tak wiele drużyn. Walka nie była co prawda zacięta, ale za to przepełniona dobrych humorem, bo przecież nie o wygraną tutaj chodziło. Wszyscy zebrali się w jednym miejscu, aby wspierać polską transplantologię. Aby móc o niej głośno powiedzieć i uświadomić jak ważny jest to temat.

Znani i lubiani pomagają!

Na Biegu po Nowe Życie mogliśmy spotkać: Przemysława Saletę, Rafała Zawieruchę, Mariusza Jakusa, Rafała Mroczka, Tomasza Oświecińskiego, Macieja Kota, Tomasza Iwana, Ulę Dębską, Olgę Kalicką, Krzysztofa Ignaczaka, Piotra Gruszkę i wiele innych osób. Czym jest dla nich Bieg po Nowe Życie? - Uwielbiam tu przyjeżdżać, tutaj jest wspaniała atmosfera i cudowni ludzie. Warto wspierać to wydarzenie, trzeba uświadamiać ludziom, zwłaszcza młodym, że nie ma się czego bać, że warto podpisać oświadczenie woli i nosić je ze sobą - mówił Rafał Zawierucha. Od samego początku z wydarzeniem związany jest aktor Rafał Mroczek. - To wydarzenie ma przybliżyć, w czym jest problem, pokazać, jak mało wiemy na ten temat. Każdy może się w to wgłębić i podpisać oświadczenie woli zgodnie ze swoim sumieniem. Ja to zrobiłem już dawno - opowiadał Mroczek. - To wspaniała inicjatywa, która propaguje dobro, a przede wszystkim uświadamia i edukuje społeczeństwo. Osoby po przeszczepieniach, które idą z nami w sztafetach, są w doskonałej kondycji, udowadniają, że transplantacja to naprawdę nowe życie. Uważam, że każdy z nas powinien nosić przy sobie oświadczenie woli, które sygnalizuje, na w wypadku naszej śmierci chcemy, by nasze narządy posłużyły innym - mówiła Małgorzata Andrzejewicz. Dwa lata temu nie wiedziałem co to transplantologia, dzisiaj ja i moja żona nosimy przy sobie świadectwa woli – dodał aktor Tomasz Oświeciński, który w wiślańskiej edycji uczestniczył po raz drugi.

ESKA INFO wspiera transplantologię!

Wśród 72 drużyn nie mogło zabraknąć reprezentacji ESKI Info oraz ESKI. W pierwszej drużynie mogliśmy zobaczyć redaktor naczelną, Sylwię Adamczyk. Z kolei w drugiej Bartosza Kańtocha, prezentera radiowego. W tym roku Bieg po Nowe Życie był dla ESKI Info szczególnie ważny. Dzień wcześniej, na V gali polskiej transplantologii Drugie Życie, redaktor naczelna odebrała specjalną nagrodę w kategorii Media o transplantologii.

Duch rywalizacji też był!

Mimo tego, że nie o wyniki tutaj chodziło, duch rywalizacji był! Najlepszą sztafetą czternastej edycji została drużyna TVN24 prowadzona przez Adriana Mielnika, tuż za nią finiszował zespół Głosu z Mateuszem Ligockim, na trzecim zaś miejscu uplasował się zespół Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Cezarem Trybańskim. Na tym jednak nie koniec, bo specjalne wyróżnienie odebrała Aleksandra Adamska. Miała najlepszy czas wśród kobiet.

Bieg po Nowe Życie to nic innego jak inicjatywa społeczna, która na celu ma uświadamiać czym jest transplantologia i jak ważna jest wiedza w tym temacie. Wydarzenie to towarzyszy nam już od ośmiu lat, po raz pierwszy zorganizowano go w 2011 roku w Wiśle.

Mamy dla Was relację z 14. Biegu po Nowe Życie!

i

Autor: mat. prasowe Mamy dla Was relację z 14. Biegu po Nowe Życie!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki