Marian Gierula nie żyje. To legendarny profesor Uniwersytetu Śląskiego

2020-04-21 10:25
Marian Gierula nie żyje. To legendarny profesor Uniwersytetu Śląskiego
Autor: Samorząd Województwa Śląskiego Marian Gierula nie żyje. To legendarny profesor Uniwersytetu Śląskiego

Legenda Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, profesor Marian Gierula, nie żyje. Pracownik Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej UŚ zmarł po długiej, ciężkiej chorobie.

Z najgłębszym żalem zawiadamiamy, że po długiej, ciężkiej chorobie zmarł pracownik naszego Instytutu, profesor Marian Gierula. Dyrekcja i pracownicy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego - taki post pojawił się na Facebooku IDiKM UŚ.

W mediach społecznościowych z legendarnym profesorem WNS-u żegnają się również koledzy i koleżanki z branży.

- To niestety prawda. Profesor Marian Gierula zmarł - potwierdza w rozmowie z nami Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik UŚ.

Kim był Marian Gierula? Na WNS-ie UŚ znali go niemal wszyscy.

Marian Gierula, doktor habilitowany nauk humanistycznych, Kierownik Zakładu Dziennikarstwa, adiunkt w Zakładzie Dziennikarstwa/ Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę magisterską obronił w 1979 roku na Uniwersytecie Śląskim; pracę doktorską obronił w 1988 roku na Uniwersytecie Śląskim; pracę habilitacyjną obronił w 2001 roku na Rostowskim Państwowym Uniwersytecie (Rosja).

Polscy medycy pod egidą WHO mierzą się z koronawirusem w Kirgistanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE