Prywatne testy na koronawirusa w Katowicach i Sosnowcu. Znamy cenę badania!

2020-04-21 9:21
Prywatne testy na koronawirusa w Katowicach i Sosnowcu. Znamy cenę badania!
Autor: Pixabay.com/srgmmv Prywatne testy na koronawirusa w Katowicach i Sosnowcu. Znamy cenę badania!

Laboratorium Genetyczne Gyncentrum uruchamia pierwszy w województwie śląskim punkt pobrań wymazów do badań na obecność koronawirusa w organizmie. Prywatne testy będzie mógł wykonać każdy! Punkt typu drive-thru pojawi się w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym, a także przy galerii Libero w Katowicach. Znamy cenę badania.

Ministerstwo Zdrowia sporządziło listę akredytowanych laboratoriów, które wykonują testy na obecność koronawirusa. Do grupy dołączyło niedawno Laboratorium Genetyczne Gyncentrum, które mieści się w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym.

Okazuje się, że oprócz testów na zlecenie szpitali czy stacji sanitarno-epidemiologicznych, badanie na koronawirusa będzie można wykonać także prywatnie.

Specjalnie dla osób prywatnych przy ul. Wojska Polskiego 8a w Sosnowcu postanie punkt pobrań typu drive-thru. Na czym ma polegać? Próbki będą pobierane od klientów w ich własnym samochodzie, bez wychodzenia z niego. Do pojazdu podejdzie specjalista, który pobierze wymaz.

Wcześniej jednak trzeba będzie wypełnić odpowiedni formularz, który znajdziemy na stronie laboratorium. Wtedy zostaniemy umówieni na konkretny termin i godzinę, a wszystko po to, by uniknąć tworzenia się sznura samochodów przed Gyncentrum. Wyniki testów na koronawirusa będą wysyłane mailem. Ile to będzie kosztować?

- Badanie jest płatne i kosztuje 500 zł - mówi Aleksandra Raida, koordynator ds. marketingu i PR w Gyncentrum, cytowana przez Gazetę Wyborczą. Jak czytamy, o pozytywnych wynikach testów laboratorium automatycznie zawiadamiać będzie sanepid.

Laboratorium uruchomi punkt pobrań również przy galerii Libero w Katowicach.

Polscy medycy pod egidą WHO mierzą się z koronawirusem w Kirgistanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE