Maszyna rolnicza oskalpowała dziecko. Przeraźliwy pisk niósł się po polu koło Szczekocin

i

Autor: Pixabay ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Maszyna rolnicza oskalpowała dziecko. Przeraźliwy pisk niósł się po polu koło Szczekocin

Dramatyczne chwile

Maszyna rolnicza oskalpowała dziecko. Przeraźliwy pisk niósł się po polu koło Szczekocin

Dramatyczne chwile rozegrały się 27 sierpnia wieczorem, w polu w miejscowości Raszków w gminie Słupia. Maszyna rolnicza wciągnęła włosy 12-letniej dziewczynki. Dziecko pomagało rodzicom i dziadkom przy wykopkach. Rodzina usłyszała przeraźliwy wrzask. Dziewczynka z poważnymi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Jej stan jest bardzo poważny, ale stabilny.

Te dramatyczne sceny rozegrały się 13 kilometrów od Szczekocin. W niewielkiej miejscowości Raszków w gminie Słupia, w sobotę, 27 sierpnia, doszło do bardzo groźnego wypadku. Około godziny 19:00, 12-latka wraz z rodzicami i dziadkami pracowała przy kopaniu ziemniaków w polu. W pewnym momencie dziecko zbliżyło się do traktora. Choć jego silnik był wyłączony, wałek kombajnu do ziemniaków cały czas pracował.

Przeczytaj koniecznie: Mała dziewczynka tonęła w basenie. Nikt nie reagował! Wszystko widać na nagraniu

- Dziecko zbliżyło się do wałka odbioru mocy znajdującego się między ciągnikiem i kombajnem do ziemniaków. Pracujący wałek wciągnął włosy dziewczynki. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, którzy przetransportował dziewczynkę do szpitala w Krakowie-Prokocimiu - informuje asp. Paweł Mara, z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Policja bada dokładne okoliczności tego dramatu. Wiadomo, że dziewczynka z oskalpowaną głową i twarzą, a także urazem oka, trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Operacja dziewczynki trwała kilkanaście godzin!

Przeczytaj również: Piotr zginął w kopalni Knurów-Szczygłowice. Przyjaciele załamani. "Do zobaczenia w lepszym świecie"

- Dziewczynka jest po wielogodzinnej operacji wielospecjalistycznej. Obecnie w stanie stabilnym, utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej - informuje Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Jak dodaje, w późniejszym czasie będą koniecznie kolejne zabiegi rekonstrukcyjne.

Express Biedrzyckiej: Jan Maria Jackowski wskazał, co jest groźne dla obozu rządzącego. Chodzi o rolników
Sonda
Czy wiesz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy niemowlakowi i dziecku?

Te mrożące krew w żyłach historie wydarzyły się naprawdę.

Włącz podcast ZŁO i poznaj najsłynniejszych seryjnych morderców świata!

Listen to "Anatolij Onoprienko - Bestia z Żytomierza cz.1" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany