Natrętny wandal ciskał kamieniami w okna budynku! Myślał, że mieszka tam jego teściowa

2021-01-21 11:19 Rafał Strzelec
Mikołów. Rzucał kamieniami w okna budynku od miesięcy!
Autor: Policja Mikołów

Policja z Mikołowa schwytała mężczyznę, który żywił się chorą obsesją! Od kilkunastu tygodni przychodził w środku nocy pod jeden z budynków przy ul. Słonecznej w centrum miasta i obrzucał go kamieniami. Właściciel posesji w końcu się tak zirytował, że sam postanowił ująć sprawcę. Dlaczego 56-latek zachowywał się w ten sposób? Chodziło o konflikt z poprzednią właścicielką.

Mikołów. Rzucał kamieniami w okna budynku. Był przekonany, że mieszka tam teściowa!

O tej sprawie policjanci wiedzą od dawana. - Już w listopadzie, a potem także w grudniu, właściciel posesji przy ul. Słonecznej w Mikołowie informował nas, że ma problem z wandalem. Nieznany mężczyzna rzucał kamieniami w szyby zamieszkanego przez niego budynku - mówi nam Ewa Sikora z mikołowskiej komendy. W końcu właściciel wziął sprawy w swoje ręce. W nocy z 18 na 19 stycznia razem z kolegą udało mu się zatrzymać wandala. Okazało się, że był to 56-letni mężczyzna. Znaleziono przy nim torbę z kamieniami.

Czytaj również: NIESAMOWITE! Nauczyciel z Rudy Śląskiej zna aż 20 języków!

Czemu wziął sobie na celownik akurat ten budynek? - Mężczyzna był w konflikcie z poprzednią właścicielką posesji. Kobieta była jego teściową. 56-latek myślał, że nadal mieszka w tym budynku - dodaje rzeczniczka komendy w Mikołowie.

56-latek na co dzień mieszka w powiecie radomskim na Mazowszu. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W obszernych wyjaśnieniach usiłował przekonać śledczych, że jego ostatni pobyt w Mikołowie to zupełny zbieg okoliczności i nie ma nic wspólnego ze niszczeniem mienia. Sprawa wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. 56-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Zmiażdżył psa na drodze! Nagrał to i wrzucił do sieci. Jest finał głośnej sprawy Rafała B.

Łódź. Zabójca z placu zabaw zatrzymany! Wpadł w podwarszawskich Łomiankach