Mistrzowie parkowania z Gliwic! Strażnicy miejscy łapią się za głowę [ZDJĘCIA]

2020-02-14 9:55 RS
Mistrzowie parkowania z Gliwic! Strażnicy miejscy łapią się za głowę [ZDJĘCIA]
Autor: Straż Miejska Gliwice

Parkować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej - można parafrazować znanego klasyka. Ale Ci kierowcy zdecydowanie powinni się zastanowić nad powtórzeniem kursu prawa jazdy. Gliwicka Straż Miejska opublikowała zdjęcia mistrzów parkowania ze stycznia tego roku. Jest na co popatrzeć!

Jak co miesiąc strażnicy miejscy z Gliwic publikują zdjęcia prezentujące najbardziej kuriozalne pomysły kierowców. Parkowanie na przejściu dla pieszych, na zakazie, na środku drogi - dla kierujących nie ma rzeczy niemożliwych. Jak podaje Natalia Biały z gliwickiej Straży Miejskiej w styczniu funkcjonariusze otrzymali 314 zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania. Poniżej można zobaczyć niektóre "perełki".

Warto w tym miejscu dodać, że źle zaparkowany pojazd może nas wiele kosztować. Wysokość mandatu karnego waha się od 100 zł do 300 zł. Za parkowanie w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych można stracić nawet 500 złotychi 5 punktów karnych. Jeśli do tego posłużymy się nieuprawnioną kartą parkingową to nasz portfel zostanie uszczuplony nawet o 800 złotych, do tego dochodzi aż 7 punktów karnych. W niektórych przypadkach należy również dodać spore koszty odholowania samochodu. To koszt rzędu nawet kilkuset złotych. Dlatego warto przestrzegać przepisów, które znajdują się w ustawie Prawo o ruchu drogowym.