MORDERSTWO noworodka w Będzinie! 18-letnia matka zatrzymana

2019-12-02 10:59 RS
Martwy noworodek
Autor: TanteTati/cc0/pixabay Ciało noworodka znaleziono w foliowym worku

Makabryczne wydarzenie w Będzinie. 18-letnia matka została zatrzymana przez policję w związku z morderstwem noworodka. Kobieta miała urodzić dziecko we wtorek na terenie jednej z będzińskich firm. Chwilę potem dziecko zostało uduszone workiem foliowym.

O makabrycznym zdarzeniu informuje Policja Śląska. W ubiegły wtorek 18-latka podczas pracy poczuła bóle brzucha. Udała się do łazienki w swoim zakładzie pracy. Tam miało dojść do porodu. Chwilę później noworodek został owinięty w worek foliowy. Sekcja zwłok wykazała, że jego śmierć nastąpiła poprzez uduszenie. W piątek doszło do natychmiastowego zatrzymania kobiety. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Będzinie wydał postanowienie o jej tymczasowym aresztowaniu. 

Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora. Wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy. Istotna będzie kwestia poczytalności kobiety. Około godziny 12.00 Prokuratura Rejonowa w Będzinie ma przekazać więcej informacji w tej sprawie. Za popełnione przestępstwo dzieciobójczyni w więzieniu może spędzić resztę życia.