Na Sosinie przewrócił się kajak. Pod wodą znalazły się dzieci

i

Autor: Policja Śląska Na Sosinie przewrócił się kajak. Pod wodą znalazły się dzieci

Wypadek nad wodą

Sosina. Pięć osób w 2-osobowym kajaku. Dzieci wpadły do wody. Nie umiały pływać

Na dwuosobowym kajaku płynęli w pięć osób. W pewnym momencie, kajak przewrócił się i wszyscy znaleźli się w wodzie. Wśród tych pięciu osób było troje dzieci, które nie potrafiło pływać. To mogło skończyć się naprawdę tragicznie.

To była bardzo groźna sytuacja. Po zalewie Sosina w Jaworznie, dwuosobowym kajakiem pływało pięć osób, w tym troje dzieci. W pewnym momencie kajak przewrócił się.

- Na szczęście dzieci miały założone kapoki, lecz sposób, w jaki poruszały się w wodzie, świadczył, że nie potrafią pływać. Dzieci były wystraszone i bardzo wychłodzone. Natychmiast podjęto na pokład policyjnej łodzi i odholowano w rejon strzeżonego kąpieliska, gdzie znajdowała się matka dzieci i policjanci z patrolu rowerowego oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowegoprzekazuje w komunikacie jaworznicka policja.

Czytaj również: 17- i 19-latek poważnie poparzeni! Z pieca pod Ogrodzieńcem buchnęły płomienie

Podczas rozmowy z uczestnikami zdarzenia policjanci ustalili, że 37-latek i 36-latek z Sosnowca chcieli zrobić przyjemność dzieciakom i zabrali całą trójkę na dwuosobowy kajak.

Mężczyźni jednak nie przewidzieli sytuacji, że kajak może się przewrócić i dojdzie do bardzo niebezpiecznej sytuacji, zwłaszcza że najmłodszy uczestnik rejsu miał 5 lat. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni są trzeźwi. Mundurowi sporządzili dokumentację, która zostanie teraz przeanalizowana przez jaworznickich śledczych pod kątem wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Czytaj również: Koszmarny wypadek w Jaworznie. Nie żyje 54-letni rowerzysta. Zderzył się z tirem

Chwile grozy. Kajakarze nie mogli wrócić do brzegu
Sonda
Czy rodzice powinni bardziej pilnować swoich dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE