Katastrofa samolotu ze skoczkami pod Częstochową. Przeżył jeden. Jest w ciężkim stanie. Wypadek awionetki w Topolowie

i

Autor: Beata Marciniak

Największe katastrofy lotnicze w Polsce. Ginęły DZIESIĄTKI osób! Przerażające zdjęcia [GALERIA]

2021-02-23 14:58

Kolejna katastrofa lotnicza w Polsce. Tym razem w wyniku uderzenia śmigłowca o ziemię zginęły dwie osoby, w tym znany na Śląsku biznesmen Karol Kania. Ta tragedia wstrząsnęła Pszczyną i mieszkańcami okolicznych miejscowości, którzy dobrze znają rodzinę milionera. Niestety, do podobnych tragedii na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w naszym kraju wielokrotnie.

Największe katastrofy lotnicze w Polsce

W nocy z 22 na 23 lutego koło Pszczyny doszło do tragicznego wypadku śmigłowca. Zginęły dwie osoby, kolejne dwie zostały ranne. Wśród ofiar jest znany śląski biznesmen Karol Kania. 80-letni milioner wracał maszyną z polowania. Niestety, około północy jego śmigłowiec runął na ziemię. W wypadku zginął także około 50-letni pilot. Dwie osoby, w tym synowa Karola K. zostały ranne. Przebywają w szpitalu. Takie tragedia uświadamiają nam, jak niebezpieczne są wypadki lotnicze. Choć dochodzi do nich rzadko, są na tyle spektakularne, że mówią o nich wszystkie media. Niestety, najczęściej przy tego typu wydarzeniach informują o sporej liczbie ofiar, bowiem do katastrof dochodzi nagle - nie ma czasu ani możliwości, by uratować kogokolwiek przed zderzeniem. Poniżej przedstawiamy galerię opisująca największe katastrofy w historii polskiego lotnictwa. W największym z wymienionych wypadków zginęło ponad 180 osób.

Katastrofa lotnicza w Pszczynie. Najwazniejsze informacje

Prokurator o wypadku śmigłowca w Studzienicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają