Policjanci z Sosnowca rozbili grupę narkotykową

i

Autor: Policja Sosnowiec Policjanci z Sosnowca rozbili grupę narkotykową

Narkotykowe eldorado się skończyło. Mieli taki sprzęt, że głowa mała! Sukces policjantów z Sosnowca

2021-12-15 15:38

Zaczęło się od wejścia policjantów z Sosnowca na teren dwóch plantacji, teraz przyszła pora na zarzuty i areszt. Surowej kary na pewno nie unikną. Mowa o 53-letniej kobiecie i 35-letnim mężczyźnie, którzy parali się uprawą ziela konopi indyjskich i wytwarzaniem znacznych ilości marihuany. Mundurowi zlikwidowali dwie plantacje - jedną w Zawierciu, a drugą w miejscowości Krzykawka (woj. małopolskie). Wśród podejrzanych, prócz dwóch wyżej wymienionych osób, jest czwórka ich pomocników.

Policjanci z Sosnowca zlikwidowali dwie plantacje

Wszystko zaczęło się we wrześniu tego roku. Policjanci z Sosnowca zlikwidowali dwie plantacje. Jedna znajdowała się w Krzykawce (woj. małopolskie), druga w Zawierciu (woj. śląskie). W pierwszym przypadku policjanci ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich, na której rosło 171 krzewów tych roślin. Większość z nich była gotowa do zbioru i mogła dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany. - Podczas przeszukania zabezpieczono sprzęt wykorzystywany do prowadzenia plantacji w postaci lamp szklanych, wentylatorów, napowietrzaczy oraz nagrzewnic, a także blisko 3 kg gotowego suszu marihuany. Na terenie nieruchomości ujawniono też nielegalne, dokonane z pominięciem urządzeń pomiarowych, przyłącze do sieci energetycznej - informuje Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Kolejną plantację mundurowi ujawnili w Zawierciu. Znajdowało się tam ponad ponad 130 krzewów konopi, 2 worki z zawartością gotowego suszu marihuany, a także kompletne wyposażenie służące do uprawy konopi indyjskich.  

Prokuratura stawia zarzuty narkotykowym przestępcom. Są aresztowami

Dwie osoby zatrzymano na plantacjach. To 53-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna. Kolejne cztery osoby związane z procederem także wpadły w ręce służb. Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu prokurator ogłosił im zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz uprawy znacznych ilości ziela konopi innych niż włókniste. - Przestępstwo wytwarzania znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą grzywny i karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 - zaznacza Łubniewski.

Na zarzutach się nie kończy. Wszystkie podejrzane osoby zostały aresztowane na trzy miesiące. W toku postępowania dokonano zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanych poprzez zajęcie ich samochodów (3 pojazdy), a także pieniędzy, które zostały przy nich zabezpieczone w wyniku przeprowadzonych przeszukań.

Zamurowana ściana w piwnicy, a za nią nielegalna plantacja
Sonda
Narkotyki. Czy posiadanie przy sobie małej ilości marihuany powinno być w Polsce legalne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE