Śląski Festiwal Nauki Katowice

i

Autor: Śląski Festiwal Nauki Katowice Śląski Festiwal Nauki Katowice

Nie zabraknie stanowisk pokazowych, warsztatów i wielu innych atrakcji. Przed nami 3. Śląski Festiwal Nauki Katowice

2018-12-30 14:00

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym na odwiedzających będzie czekać 600 bezpłatnych propozycji w wolnym dostępie w tym wykłady, wystawy, koncerty oraz atrakcje specjalne z 6 obszarów nauk. 3. Śląski Festiwal Nauki trwać będzie od 12 do 14 stycznia 2019 r. 

3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE wystartuje oficjalnie w sobotę 12 stycznia, ale w łączności z Festiwalem odbywać się będzie zaplanowana na piątek 11 stycznia VIII noc Biologów na Uniwersytecie Śląskim. Ta ogólnopolska akcja będzie stanowić prolog wydarzenia. 

12 stycznia o godz. 19.00 w Teatrze Śląskim rozpocznie się oficjalna inauguracja Festiwalu, którą poprowadzi dr Tomasz Rożek – absolwent UŚ, a obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy naukowych w Polsce.

Następnie Festiwal przeniesie się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Na miejscu będzie można odkryć tajniki kuchni molekularnej, dać się wciągnąć w wirtualną rzeczywistość lub ponieść relaksującej muzyce koncertowej. Tegoroczny festiwal odwiedzą goście z Uniwersytetu w Lund w Szwecji i zaprezentują eksperymenty fizyczne połączone z widowiskowym pokazem laserowym. 

Nie zabraknie też wybitnych osobowości. Podczas wydarzenia będzie można spotkać się m. in. z astronautką NASA Nicole Stott, wybitnymi językoznawcami profesorami Katarzyną Kłosińską i Janem Miodkiem, znanymi i cenionym reportażystami Jackiem Hugo Baderem i Mariuszem Szczygłem czy osobowościami świata internetowego Arleną Witt i Grupą Filmową Darwin. Dla lubiących adrenalinę oddajemy 5 naukowych escape roomów oraz specjalną strefę dla fanów e-sportu.

Jest też dobra informacja dla rodziców z dziećmi. Organizatorzy wydarzenia dla rodzin z małymi dziećmi oddają specjalnie przygotowaną strefę z profesjonalnymi animatorami i opiekunami, którzy umilą maluchom czas. 

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Udział w niektórych aktywnościach wymaga jednak wcześniejszej rejestracji. Więcej na stronie www.slaskifestwalnauki.pl w zakładce „Dla odwiedzających”.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki