Jechał bez koła po pijaku

i

Autor: Policja Śląska

Szok na drodze!

Nie zauważył, że odpadło mu koło z samochodu. "Leciały iskry". Powód szokuje

2022-08-04 10:32

Policjanci przecierali oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyli jadący bez koła samochód na drodze DK 94. Mundurowi widzieli, jak z resztki felgi sypały się iskry. Kiedy przebadali kierowcę alkomatem, wszystko stało się jasne.

Zaskakujące zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 94 na wysokości Sławkowa. Kierowca hondy jechał swoim pojazdem mimo, że stracił koło. Ubytku trudno było nie zauważyć, gdyż spod felgi trącej o jezdnię sypały się iskry. Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd. Kiedy przebadali alkomatem mężczyznę, wszystko było jasne. - Okazało się, że kontakt z nim jest znacznie utrudniony, a w jego organizmie znajdują się ponad 4 promile alkoholu. Wyszło również na jaw, że 53-letni mieszkaniec województwa małopolskiego nie ma uprawnień do kierowania, bowiem zostały mu one wcześniej cofnięte z powodów zdrowotnych - podaje policja.

Czytaj również: Bił ją, wykręcał jej ręce, szarpał. Sadysta z Orzesza przez dwa lata znęcał się nad żoną

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu. Z kolei 53-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat więzienia.

Czytaj ponownie: Volkswagen zderzył się z volvo. Jedno z aut wypadło z drogi! Wypadek na S1 w Jaworznie

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Ceremonia otwarcia 31. Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają