Nie żyje Małgorzata Zarychta-Surówka. Radna Sejmiku Województwa Śląskiego przegrała walkę z COVID-19

2022-01-16 13:18
Małgorzata Zarychta-Surówka
Autor: twitter.com/JakubChe

Małgorzata Zarychta-Surówka nie żyje. O śmierci radnej Sejmiku Województwa Śląskiego poinformował w niedzielę, 16 stycznia, marszałek Jakub Chełstowski. Kilka dni temu, o jej chorobie informowała córka.

"Z głębokim żalem przyjąłem dziś rano informację o odejściu od nas Małgorzaty Zarychty-Surówki, radnej Sejmiku"

- poinformował w niedzielę na Twitterze marszałek województwa Jakub Chełstowski. Małgorzata Zarychta-Surówka przegrała walkę z koronawirusem.

Kilka dni temu, o złym stanie zdrowia radnej informowała jej córka Natalia, prosząc o modlitwę w jej intencji.

"Stan jest krytyczny. Lekarze mówią, ze tylko cud może nam pomóc. Błagam wszystkich o modlitwę za mamę. Jestem przerażona całą sytuacją"

- pisała w czwartek na Facebooku.

"Małgosia była wspaniałą osobą, zawsze aktywnie zabiegała o region. W imieniu zarządu i sejmiku składam wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim"

- dodaje marszałek Chełstowski.

Małgorzata Zarychta-Surówka urodziła się w 1965 roku. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Była wykładowcą prawa gospodarczego i prowadziła własną kancelarię prawną. Radną sejmiku została w 2018 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, do którego należała od 2006 roku.

Czytaj też: Turyści w żałobie. Nie żyje Maria Helena Gowin, prawdziwa legenda Hali Lipowskiej

Sonda
Czy jesteś zaszczepiony przeciw Covid-19?
Badania kontrolne po COVID-19 – jakie wykonać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE