Nie żyje ojciec Jerzy Tomziński. Był przyjacielem Jana Pawła II i legendą Jasnej Góry

i

Autor: @JasnaGoraNews/Twitter.com Nie żyje ojciec Jerzy Tomziński, nazywany "legendą Jasnej Góry". Zmarł w nocy z soboty na niedzielę w wieku 102 lat - był najstarszym paulinem na świecie

Nie żyje ojciec Jerzy Tomziński. Był przyjacielem Jana Pawła II i "legendą Jasnej Góry"

2021-11-14 10:00

Nie żyje ojciec Jerzy Tomziński, nazywany "legendą Jasnej Góry". Zmarł w nocy z soboty na niedzielę (z 13 na 14 listopada) w wieku 102 lat. Był najstarszym paulinem na świecie i ostatnim żyjącym polskim uczestnikiem Soboru Watykańskiego II. Ojciec Jerzy Tomziński był ponadto inicjatorem powstania Apelu Jasnogórskiego oraz przyjacielem papieża Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nie żyje ojciec Jerzy Tomziński. Był przyjacielem Jana Pawła II i "legendą Jasnej Góry"

Nie żyje ojciec Jerzy Tomziński, nazywany "legendą Jasnej Góry". Zmarł w nocy z soboty na niedzielę w wieku 102 lat. Był najstarszym paulinem na świecie, a w czasie swojej posługi był kilkukrotnym przełożonym klasztoru na Jasnej Górze i dwukrotnym generałem paulinów - informuje serwis Misyjne.pl. Był ostatnim żyjącym polskim uczestnikiem Soboru Watykańskiego II. Ojciec Jerzy Tomziński był ponadto inicjatorem powstania Apelu Jasnogórskiego oraz przyjacielem papieża Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Informację o śmierci duchownego podał profil twitterowy klasztoru na Jasnej Górze: "Dziś w nocy zmarł o. Jerzy Tomziński. Miał prawie 103 lata. Mówił o sobie, że jest człowiekiem #JasnaGóra. Był Generałem #Paulini, jasnogórskim przeorem, uczestnikiem Soboru Watykańskiego II, przyjacielem kard. #Wyszyńskiego i Jana Pawła II, inicjatorem #ApelJasnogórski, Ślubów Narodu".

Czytaj też: Horror w pracy. Przyjechał sprawdzić liczniki za prąd, zaatakowano go nożem!

Czytaj też: Najpierw była dyskoteka, teraz ich więzienie czeka! Siedmiu zatrzymanych po "Mayday" w Katowicach

Sonda
Czy byliście kiedyś na Jasnej Górze?
Zasypali grób ojca.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany