Nie żyje prof. Maciej Mrowiec

i

Autor: Politechnika Częstochowska

Smutne wieści

Nie żyje prof. Maciej Mrowiec. Politechnika Częstochowska w żałobie

2022-12-15 14:16

Nie żyje prof. dr hab. inż. Maciej Mrowiec. Prorektor Politechniki Częstochowskiej miał 48 lat. O jego nagłej śmierci uczelnia poinformowała na swojej stronie internetowej. - W osobie Profesora straciliśmy wspaniałego, prawego Człowieka, pełnego osobistego uroku i pasji, zawsze uśmiechniętego, życzliwego, otwartego na nowe pomysły i wyzwania - czytamy w komunikacie.

Prof. Maciej Mrowiec był prorektorem ds. rozwoju Politechniki Częstochowskiej. Od początku swojej kariery naukowej  związany był z Wydziałem Infrastruktury i Środowiska naszej Uczelni. To właśnie tam w 1998 roku został zatrudniony na stanowisku asystenta. W następnych latach uzyskiwał kolejne stopnie naukowe. Ukoronowaniem jego dorobku naukowego było uzyskanie tytułu profesora nauk inżynieryjno-technicznych w tym roku.

- Zainteresowania naukowe Profesora były związane z gospodarką wodną w obszarach zurbanizowanych, opublikował 20 autorskich oraz 65 współautorskich artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych, był autorem bądź współautorem 6 monografii i 15 rozdziałów w monografiach - czytamy. Maciej Mrowiec był wcześniej m.in. członkiem prezydium Komitetu Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk.

Prof Maciej Mrowiec zmarł 13 grudnia w wieku 48 lat. - W osobie Profesora straciliśmy wspaniałego, prawego Człowieka, pełnego osobistego uroku i pasji, zawsze uśmiechniętego, życzliwego, otwartego na nowe pomysły i wyzwania. Mimo sukcesów naukowych, kolejnych stanowisk i funkcji ujmował swoją skromnością i szczególną kulturą osobistą. Imponował energią i podejmowanymi nieustannie inicjatywami. Będzie nam Go bardzo brakowało - czytamy w komunikacie uczelni.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 17 grudnia (sobota) o godz. 12:00 w Kościele Świętego Wojciecha w Częstochowie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu w Rakowie.

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Mariusz Walter nie zyje. Twórca TVN miał 85 lat
Nasi Partnerzy polecają