NOWE FAKTY w sprawie tajemniczego zaginięcia 80-latka z Zabrza! Policja prosi o pomoc

2019-10-09 12:10
Zaginiony Roman Suchodolski
Autor: Policja Zabrze

Wciąż nie udało się odnaleźć 80-letniego Romana Suchodolskiego. Mieszkaniec Zabrza wyszedł 6 października i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. W tej sprawie pojawiły się jednak nowe fakty.

Jak podaje sierż. szt. Sebastian Bijok z zabrzańskiej komendy na policję zgłosiła się kobieta, która w dniu zaginięcia widziała mężczyznę w rejonie ulicy Ofiar Katynia. Zaginiony miał się kierować w stronę Mikulczyc. Było to dokładnie w dniu zaginięcia mężczyzny (6 października), dlatego policja zgłasza się do kierowców z apelem.

- Zwracamy się z prośbą do kierowców posiadających video rejestratory, którzy w niedzielę 6 października w godzinach 18.30 - 00.00 przejeżdżali ulicami Guido Henckela Donnersmarck'a, Ofiar Katynia i Tarnopolską, o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu - informuje zabrzańska komenda.

Przypomnijmy, że zaginiony mężczyzna choruje na alzheimera i ma problemy z poruszaniem się. W ubiegłą niedzielę 80-latek wyszedł wieczorem z mieszkania przy ulicy Śniadeckich i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.Policja podaje kilka informacji, które mogą pomóc w rozpoznaniu mężczyzny.

  • Rysopis zaginionego: wzrost 165 cm, waga około 75 kg, na twarzy zarost, włosy siwe łysina z bocznymi włosami, przygarbiony,  
  • Znaki szczególne: Mężczyzna ma  problemy z poruszaniem, jest przygarbiony, 
  • Ubiór zaginionego: ciemna czapka, buty czarne, ciemny płaszcz bądź kurtka, brązowe spodnie. 

Jeśli posiadacie jakieś informacje na temat zaginięcia, należy zadzwonić do zabrzańskiej KMP - tel. 32 2779285 , 32 2779 485.