Tragiczna śmierć 81-latka! Osobówka potrąciła go na pasach! [ZDJĘCIA]

2019-10-09 8:25 RS

8 października wieczorem doszło do tragicznego wypadku w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 71-letni kierowca nie zauważył 81-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię na pasach. Samochód potrącił mężczyznę, który mimo reanimacji zmarł.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Zabrzu 8 października około godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Zabrzu nieopodal kopalni Guido.

- 81-letni mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych. Mimo reanimacji, która trwała godzinę, poszkodowany zmarł. Sprawca, 71-letni kierowca mercedesa, nie zauważył przechodzącego mężczyzny. W momencie wypadku był trzeźwy - mówi sierż. szt. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji. 

Policjanci apelują, aby kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zachowywali szczególną ostrożność i ustępowali pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Jeśli kierujący skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Jednocześnie apel i prośba do pieszych, aby zakładali na ubranie elementy odblaskowe. Dzięki nim są lepiej widoczni na drodze, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że znów dojdzie do podobnej tragedii, jak ta z Zabrza.

- Ze względu na porę roku, dni stają się coraz krótsze. Dodatkowo nadchodząca zmiana czasu na zimowy spowoduje, że wcześniej będzie robić się ciemno. Dlatego też szczególnie w okresie jesienno-zimowym należy zadbać o bycie widocznym na drodze - podsumowują funkcjonariusze.