Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku! W jakim stanie są chorzy?

2020-03-25 9:36 ToM
Coronavirus
Autor: Pixabay

Koronawirus nie oszczędza Polski! W woj. śląskim potwierdzono 9 nowych przypadków zakażeń, a w całym kraju w środę wykryto wirusa u 26 chorych! Kim są pacjenci z woj. śląskiego? W jakim są stanie i jak się czują?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę przed godziną 9:00 o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. W całym kraju potwierdzono 26 zakażeń, 9 z nich to następne przypadki COVID-19 na terenie woj. śląskiego. W regionie z infekcją walczy już 96 osób.

Koronawirus. Nowe przypadki na Śląsku? Skąd są zakażeni?

Potwierdzono 9 nowych przyadków. Zakażeni to:

  • kobieta w sile wieku, trafiła na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu, była pod nadzorem służb sanitarnych w Gliwicach, które ustaliły, że pacjentka prawdopodobnie zakaziła się w swoim miejscu pracy.
  • Również kontakt z osobą chorą w miejscu pracy był przyczyną zakażenia młody mężczyzna z Gliwic, jest w izolacji domowej, pod nadzorem sanepidu. Chory jest w dobrym stanie.
  • kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, jest w dobrym stanie, w izolacji. Zakaziła się poprzez kontakt z osobą chorą.
  • młoda kobieta z Tychów, zaraziła się przez kontakt z chorym, jest w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu.
  • kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego, jest w dobrym stanie. Pacjentka zakaziła się od osoby, która powróciła z Francji.
  • mężczyzna w sile wieku, który powrócił z zagranicy, przebywa w kwarantannie. Lekarz uznał, że mężczyzna może leczyć się w domu.
  • kobieta w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Lekarz chorób zakaźnych ocenił jej stan jako dobry i zdecydował, że mieszkanka może leczyć się w domu. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.
  • mężczyzna w sile wieku. przebywa w izolacji w swoim domu w powiecie zawierciańskim. Jest w dobrym stanie.
  • kobieta z powiatu myszkowskiego, która wykazuje wyraźne objawy zakażenia koronawirusem. Jest w stanie ciężkim. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Co trzeba teraz dezynfekować? >>> CZYTAJ KONIECZNIE!

KoronawirusRaport: Śląsk 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.