Nowy mural w Katowicach został odsłonięty. Przedstawia on harcmistrza Jerzego Lisa

i

Autor: KAW

Wiadomości

Nowy mural w Katowicach został odsłonięty. Przedstawia on harcmistrza Jerzego Lisa

W Katowicach nie brakuje murali. Teraz właśnie dołączył kolejny. Można go zobaczyć z bliska na ul. Gliwickiej. Jest on poświęcony harcmistrzowi Jerzemu Lisowi, który był mocno związany z miastem.

Katowice mają nowy mural. Przedstawia on harcmistrza Lisa

W poniedziałek, 18 września, odsłonięto oficjalnie nowy mural w Katowicach. Przedstawia on Jerzego Lisa, harcmistrza i działacza społecznego, który zginął rozstrzelany w Oświęcimiu. Był on związany z miastem i dzielnicą Załęże. 

Autorami malowidła, które znajduje się przy ul. Gliwickiej 58, jest artystyczny duet Czary-Mury. Ten sam, który odpowiada za mural Zbigniewa Wodeckiego na ul. Tylnej Mariackiej.

- Mural ozdobił budynek należący do miasta, którym zarządzamy w imieniu Katowic. Zawsze z dużą ciekawością i aprobatą podchodzimy do tego typu pomysłów i wspieramy artystów, którzy mają pomysł na to, jak uatrakcyjnić przestrzeń, w której żyjemy - podkreśla Marcin Gawlik, dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.

Mural został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Autorką takiego wniosku była Wiola Berlik. Jak się okazało - jej pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy zagłosowali na ten ptrojekt. 

Przypomnijmy, że w przeszłości ścianę budynku przy ul. Gliwickiej 58 zdobiła praca "Kobiety wiedzą co robią" z wizerunkiem dr Jolanty Wadowskiej-Król.