Wypadek w kopalni Saturn. Ojciec i syn spadli z wysokości!

i

Autor: Straż Pożarna Będzin

Ojciec i 12-letni syn spadli z wysokości! Dramat na terenie kopalni Saturn w Czeladzi

2022-06-14 16:47

Dramat w Czeladzi. W jednym z budynków na terenie zlikwidowanej kopalni Saturn 39-letni mężczyzna wraz z 12-letnim synem spadli z kilku metrów. Wszystko wskazuje na to, że kiedy weszli po schodach na pierwsze piętro, nagle zapadła się pod nimi podłoga. Ojciec chłopaka trafił do szpitala w Czeladzi, zaś 12-latka przetransportowano śmigłowcem LPR do placówki w Katowicach-Ligocie.

Czeladź: Wypadek w kopalni Saturn. Ojciec z synem spadli z wysokości

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 14 czerwca około godz. 14.00. Jak podaje policja, na teren byłej kopalni Saturn w Czeladzi weszły dwie osoby - 39-letni mężczyzna ze swoim 12-letnim synem. Wchodzili klatką schodową na pierwsze piętro jednego z budynków. W pewnym momencie załamała się pod nimi podłoga. - Mężczyzna i jego syn spadli z kilku metrów w dół. Ojciec chłopca, 39-latek był trzeźwy. Został przetransportowany z potłuczeniami do szpitala w Czeladzi - mówi st. sierż. Marcin Szopa z KPP w Będzinie. - Z kolei po 12-latka przyleciał śmigłowiec LPR, który zabrał go do szpitala w Katowicach-Ligocie. Poszkodowany ma obrażenia głowy - dodaje rzecznik policji.

Zobacz także: Spalone zwłoki w busie pod Myślenicami! Doszło do zabójstwa 18-latka? Szokujące szczegóły

Na miejscu zdarzenia cały czas prowadzone są czynności. Wiadomo, że teren kopalni jest dobrze oznaczony. Znajdują się tam tablice z informacją, że nie wolno tam wchodzić, bowiem budynek grozi zawaleniem.

Czytaj również: Ścięli im głowy mieczami i włożyli między nogi. Teraz "wampirom" z Gliwic zaglądają w zęby

W kopalni Zofiówka odnaleziono dwa kolejne ciała. Morze zniczy przed kopalnia metanową.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE