Okradli 99-latkę ze wszystkich oszczędności! Pomagają jej ludzie z całej Polski

2019-09-11 20:37 BM
Babcia Ewa
Autor: Fundacja Serce dla maluszka

99-letnia kobieta z Bielska-Białej została oszukana i okradziona ze wszystkich oszczędności! Sprawą zainteresowała się fundacja "Serce dla Maluszka". Zbiórka pieniędzy dla seniorki przekracza wszelkie wyobrażenia!

Internauci piszą o niej "babcia Ewa". Sytuacja 99-letniej kobiety chwyciła za serce wiele osób. Kobieta została okradziona we własnym mieszkaniu. Młodzi przestępcy wdarli się do jej mieszkania pod pretekstem remontu, który rzekomo zaplanowała spółdzielnia mieszkaniowa. - Wizyta trwała ok. pół godziny. Splądrowali mieszkanie i zdołali ukraść 4 tys. zł. - Zabrali wszystko. 30 lat pracowałam w zieleni, 30 lat oszczędzałam - powiedziała 99-latka w rozmowie z TVN24.

Sprawę jako pierwsza nagłośniła fundacja "Serce dla Maluszka". Zaproponowała ona kobiecie remont mieszkania. W sieci pojawiły się też zbiórki. Uzbierano ponad 300 tysięcy złotych!

Co pani Ewy zrobi z pieniędzmi? Czy uda się wyremontować jej mieszkanie? - Żeby tu mieszkało młode małżeństwo, dzieci, ale po co mnie na chwilę? Jeszcze rok i będę miała sto lat. Nie można żyć ponad stówkę. A mnie to dobija, to co mnie spotkało i nie wiem, czy jutro się obudzę - opowiadała seniorka w rozmowie z TVN24.

Marzenie babci Ewy

- Ona nigdy nie myślała o remoncie mieszkania, bo wiedziała, że jej na to nie stać. Myślała, że nie stać jej na nowe zęby, na aparat słuchowy. Przestała chodzić do kościoła, bo nie słyszy księdza. Jedyne o czym marzyła, to nowa altanka na działce, bo stara się zawaliła. To na tę altankę odkładała pieniądze, które jej zrabowali - zdradza pan Janusz, który przyjaźni się z seniorką.

Na razie nie wiadomo jak zmieni się życie seniorki. Fundacja zapewnia, że będzie opłacać jej czynsz, media oraz zakupy. Na altankę także znajdą się pieniądze.

Sprawców brak

Policja w Bielsku-Białej poszukuje osób, które okradły 99-latkę. - Nie ma osób zatrzymanych, ale ta sprawa traktowana jest priorytetowo przez nasz wydział kryminalny. Prowadzimy szeroko zakrojone czynności operacyjne i dochodzeniowo-śledcze. Staramy się jak najszybciej wykryć sprawców tej bulwersującej kradzieży - przekazał Roman Szybiak, rzecznik policji w Bielsku-Białej w rozmowie z TVN24.

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc pani Ewie mogą wpłacać pieniądze na konto: FUNDACJA "SERCA DLA MALUSZKA" Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 TYTUŁEM : BABCIA EWA. Więcej informacji znajduje się na stronie fundacji.