Ożarowice. Pojechał na szczepienie, a wcześniej "odkażał się" od środka. Wylądował z autem w rowie

2021-04-29 12:38
Ożarowice. Pojechał pijany na szczepienie przeciwko COVID-19
Autor: Policja Śląska Ożarowice. Pojechał pijany na szczepienie przeciwko COVID-19

Wypadek w Ożarowicach. 56-letni mężczyzna jechał na szczepienie przeciwko COVID-19. Nagle jego pojazd wypadł z drogi i wylądował w przydrożnym rowie. Powód? 56-latek jeszcze zanim wyruszył w drogę po preparat, postanowił się samodzielnie "odkazić" od środka. Wynik jego badań jest "imponujący" - miał 3 promile alkoholu. Jednak skutki jego jazdy fatalne - auto zniszczone, wysoka grzywna i perspektywa surowej kary.

Ożarowice. Pijany kierowca jechał na szczepienie

Był 28 kwietnia, godz. około 17.30. Mundurowi otrzymali zgłoszenie z ul. Jana Pawła II. Świadkowie opisali, że ktoś dachował fiatem panda. - Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci z Pyrzowic oraz tarnogórskiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Fiat panda znajdował się w rowie, ale na szczęście 56-letniemu kierowcy nic się nie stało. Mieszaniec powiatu tarnogórskiego jechał zaszczepić się przeciwko Covid-19, jednak na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i „dachował” do przydrożnego rowu - opisuje policja.

Złodziej alkoholu wybrał fatalne miejsce. Wbiegł z towarem pod radiowóz!

Policjantów zainteresowała woń alkoholu, jaka wydobywała się od 56-latka. Badania alkomatem wykazały, że był pijany. I to w mocno, bowiem miał aż 3 promile alkoholu. - Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Oprócz tego grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd - dodają mundurowi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE