Pędził jak szalony przez Kobiór. Policjanci spojrzeli na "suszarkę". Byli zdumieni!

2021-09-24 8:52
Kobiór. Policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę
Autor: Policja Śląska Kobiór: 30-latek pędził drogą krajową nr 1 jak szalony!

Policjanci jak mantrę powtarzają, że jedną z głównych przyczyn tragedii na drodze jest prędkość. Niestety, nie każdy bierze sobie te słowa do serca. Tym razem chodzi o 30-letniego pirata drogowego, który na drodze krajowej numer 1 znacznie przekroczył prędkość. Tam, gdzie było ograniczenie do 70 km/h, on pędził ponad 100 km/h więcej.

Jak podaje policja, w ubiegłym tygodniu mundurowi zatrzymali do kontroli 30-letniego mieszkańca Bytomia, który drogą krajową numer 1 w Kobiórze jechał samochodem osobowym z prędkością 172 km/h. Tymczasem w miejscu, w którym doszło do złamania prawa, obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. To nie był jednak jedyny problem krnąbrnego kierowcy. Okazało się, że nie miał prawa jazdy. - Na mężczyznę policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 1 000 złotych - podają policjanci. - Brawurowa jazda, znaczne przekraczanie dozwolonej prędkości lub kierowanie pojazdami po alkoholu albo podobnie działających środków, to główne przyczyny bardzo poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Niejednokrotnie również śmiertelnych wypadków... Dlatego też policjanci ruchu drogowego podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na nieodpowiedzialnych kierowców, którzy z nadmierną prędkością przemieszczają się pojazdami po ulicach - dodają od siebie mundurowi.

Sonda
Czy popierasz podwyżkę mandatów za przekroczenie prędkości?
Pędził tyle, że nie wierzył, że dogoni go policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE