Pijany kierowca

i

Autor: Shutterstock Zdjęcie ilustracyjne. Po kielichu chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Bytom. Po kielichu chciał wieźć dzieci na wycieczkę. Kierowcę autobusu czekają surowe konsekwencje

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali kierowce po kielichu, który chciał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną autokarem. Woń alkoholu od kierowcy wyczuli zaniepokojeni rodzice, gdy przyjechał o umówionej godzinie pod szkołę. Teraz 47-letniego kierowcę, czekają poważne konsekwencje.

47-letni kierowca podjechał pod jedną z bytomskich podstawówek. Miał zawieźć wynajętym autobusem na wycieczkę szkolną dzieci. Nauczycielki wyczuły woń alkoholu od mężczyzny. - To zaniepokoiło rodziców, którzy zwrócili się do policjantów ruchu drogowego bytomskiej komendy o przeprowadzenie kontroli stanu trzeźwości kierowcy - informuje bytomska policja.

Czytaj także: Magda wybiegła na pasy zza autobusu. Potrącił ją samochód. Nagranie wbija w fotel

Jak się okazało, 47-latek w swoim organizmie miał prawie pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, stracił też pracę i będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Ukraina jest uzależniona od Zachodu od pierwszego dnia wojny
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE