Sebastian B. został brutalnie zamordowany. To wyglądało jak egzekucja. Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express, archiwum prywatne Sebastian B. został brutalnie zamordowany. "To wyglądało jak egzekucja". Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach

Sebastian został brutalnie zamordowany. "Wyglądało jak egzekucja". Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach

41-letni Sebastian został brutalnie zaatakowany w pobliżu swojego domu przy ulicy 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach. Zakrwawionego i ciągle żyjącego mężczyznę przewieziono do szpitala. Nie udało się go uratować. Prokuratura Rejonowa w Rybniku wszczęła postępowanie w kierunku zabójstwa. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Zabójstwo w Czerwionce-Leszczynach. Trwa policyjna obława. Śledczy szukają sprawcy

W nocy z 23 na 24 czerwca doszło do brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest 41-letni Sebastian B. Zakrwawionego i wciąż żywego mężczyznę znaleziono w pobliżu jego miejsca zamieszkania przy ulicy 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach.

Czytaj także: Magda wybiegła na pasy zza autobusu. Potrącił ją samochód. Nagranie wbija w fotel

- Leżącego z ranami kłutymi mężczyznę przewieziono do szpitala. Mężczyzna ten zmarł w trakcie przygotowania do operacji. Niewątpliwie przyczyną jego śmierci były ranu kłute. Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu ciała, a także sekcji zwłok. Przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsca, zabezpieczono dowody. Na miejscu trwają czynności policyjne i dochodzeniowo-śledcze, mające ustalić przebieg zdarzenia, a także jego sprawcę - informuje prokurator Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. 

- Prokuratura Rejonowa w Rybniku wszczęła postępowania z artykułu 148 Kodeksu Karnego, czyli zabójstwa - mówi prokurator.

Express Biedrzyckiej - Paweł Szramka: Dostaję już zaproszenia na spotkania od innych partii

Według świadków, Sebastian miał wczoraj (23 czerwca) wdać się w bójkę z innym mężczyzną. Miał go spoliczkować. Śledczy jednak nie komentują tych doniesień. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że policja zatrzymała już cztery osoby w związku z tą sprawą, a piąta jest wciąż poszukiwana. Zabezpieczono także narzędzie zbrodni. Niektórzy świadkowie mówią, że wszystko wyglądało tak, jakby to była egzekucja.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE