Jaka kara je czeka?

Pobicie 16-latki w Jaworznie. Szokujące nagranie trafiło do sieci. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny

2023-03-16 10:39

Policja z Jaworzna zatrzymała dwie dziewczyny, które miały pobić 16-latkę w centrum miasta. To 13 i 14-latka. Jedna z nich zadawała ciosy ręką i kolanem w twarz pokrzywdzonej, druga rejestrowała to telefonem. Nagranie trafiło do sieci. Jaki będzie dalszy los zatrzymanych? O tym zadecyduje sąd rodzinny.

Pobicie nastolatki w Jaworznie. Nagranie trafiło do sieci

O szokującym zdarzeniu informowaliśmy już w środę. Jak potwierdziła nam policja, 10 marca w centrum Jaworzna dwie nieletnie miały brać udział w pobiciu 16-letniej dziewczyny. Jedna z nich zadawała ciosy, druga nagrywała. Film pojawił się w mediach społecznościowych. Na nagraniu widać, jak z twarzy pokrzywdzonej sączy się krew. Choć przeprosiła napastniczkę, która ją biła, ta nie powstrzymywała się przed dalszą agresją. Z całej siły uderzała 16-latkę po twarzy, zadając jej ciosy także kolanem. W środę, 15 marca mundurowi z Jaworzna przyjęli zawiadomienie w tej sprawie. Rozpoczęły się poszukiwania.

Policja z Jaworzna zatrzymała nastolatki

Stróże prawa w środę wieczorem zatrzymali nieletnie w sprawie pobicia. To 13-latka i 14-latka. Początkowo były rozpytywane w tej sprawie. - W czwartek zostaną doprowadzone na policję celem przesłuchania - mówi nam sierżant sztabowy Justyna Wiszowaty, rzeczniczka jaworznickiej policji. - Po przesłuchaniu gospodarzem postępowania będzie sąd rodzinny i to on podejmie decyzję, jaki będzie dalszy los nastolatek - dodaje. W przeszłości wobec nich były prowadzone postępowania w sądzie dla nieletnich o demoralizację oraz czyny karalne.

RMF FM podaje, że 16-latka jest w domu pod opieką rodziców. Policja czeka na dokumentację medyczną. Jednocześnie sprawdza, jak nagranie z pobicia w Jaworznie trafiło do sieci.

Fala agresji wśród nastolatków

To nie jedyna bulwersująca sprawa w ostatnich dniach. W Pruszkowie 16-latek został brutalnie skatowany przez grupę nastolatków. Policja zatrzymała 6 osób. Pod koniec lutego w Zamościu 16-letni Eryk został pobity na śmierć przez trzech oprawców. Do równie drastyczny scen doszło w Białej Podlaskiej. Tym razem ofiarą był 19-latek. Oprawcami mieli być 16-latek i 18-latek.

Śmiertelne pobicie obywatela Ukrainy w centrum Krakowa
Sonda
Czy wśród polskiej młodzieży rośnie agresja?
Nasi Partnerzy polecają