Smutek rozrywa serce

Trumna z ciałem diakona Mateusza spoczęła na cmentarzu parafialnym. "Był bardzo lubiany" [ZAPIS RELACJI]

2023-03-14 14:44

Pogrzeb młodego diakona Mateusza, który zginął w Sosnowcu. Pogrążeni w smutku rodzice i rodzina, a także diecezja sosnowiecka żegnają w Wolbromiu młodego diakona Mateusza B.. 25-latek pochodzący z Łobzowa pod Olkuszem (woj. małopolskie), zginął zaatakowany nożem przy domu katolickim w Sosnowcu. Mszy przewodniczy bp. ks. Grzegorz Kaszak.

Ostatnie pożegnanie diakona Mateusza. Pogrzeb duchownego odbędzie się w Wolbromiu

Zdarzenia z 7 marca poruszyły całą diecezję sosnowiecką. Tego dnia biskup poinformował o tragicznej śmierci 25-letniego diakona Mateusza, a także o śmierci drugiego księdza. W ostatnią drogę zostanie odprowadzony dzisiaj młody diakon.

O godzinie 13.00  odbyła się modlitwa przy trumnie z ciałem diakona Mateusza na placu przy kościółku pw. NMP w Wolbromiu. Następnie przeszła procesja z trumną do kościoła parafialnego pw. św. Katarzyny w Wolbromiu. O  godzinie 14.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka w intencji diakona Mateusza.

Po mszy kondukt z trumną z ciałem zmarłego diakona Mateusza uda się na cmentarz parafialny.

Ostatnie pożegnanie diakona Mateusza. Duchowny został brutalnie zamordowany

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

16:23

Zakończyło się ostatnie pożegnanie diakona Mateusza w Wolbromiu. Trumna z jego ciałem spoczęła na cmentarzu parafialnym

14:42

Msza święta, której przewodniczył bp Grzegorz Kaszak, powoli dobiega końca. Parafianie przyjmują komunię. Wkrótce trumna z ciałem zamordowanego diakona Mateusza zostanie przetransportowana na pobliski cmentarz parafialny.

14:27

Samochód z trumną, w której znajdowały się zwłoki diakona, był otoczony przez ludzi połączonych długim wieńcem. W dłoniach trzymali białe róże.

14:14

Procesja była niezwykle uroczysta. Tłum duchownych, orkiestra parafialna, żałobnicy otaczający samochód, w którym znajdowała się trumna z ciałem diakona Mateusza - tak wyglądał pochód w stronę kościoła św. Katarzyny. W świątyni trwa msza, której przewodniczy biskup sosnowiecki.

13:59

Trumna z ciałem diakona Mateusza została przetransportowana do kościoła św. Katarzyny w Wolbromiu. Rozpoczyna się msza święta.

13:47

W Wolbromiu trwają już uroczystości pogrzebowe.

13:16

O godz. 14.00 odbędzie się msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka w intencji śp. diakona Mateusza. Potem nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny.

12:57

Po modlitwie ciało diakona odbędzie się procesja z trumną. Ciało zostanie przeniesione do kościoła parafialnego pw. św. Katarzyny w Wolbromiu.Po niej nastąpi msza różańcowa.

12:42

Pierwszym punktem w programie uroczystości jest modlitwa przy trumnie z ciałem śp. diakona Mateusza na placu przy kościółku pw. NMP w Wolbromiu. Początek o godz 13.00.

12:21

Diakon Mateusz był na szóstym roku seminarium duchownego w Sosnowcu. Pochodził z Wolbromia, z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. 25-latek spocznie w rodzinnych stronach.

12:00

Diakon Mateusz miał przed sobą całe życie. Kochał góry i Wisłę Kraków. Wielbił Boga. Niestety, Stwórca powołał go do siebie. We wtorek, 14 marca ostatnie pożegnanie 25-letniego duchownego.

Sonda
Czy czarny to według Ciebie jedyny kolor odpowiedni na pogrzeb?
Tajemnicza śmierć w Sosnowcu. Dwóch duchowych zginęło tragicznie
Listen on Spreaker.