Pogrzeb prof. Leszka Miszczyka. Podano datę. Onkolog zginął w tragicznym wypadku

2021-05-13 12:32
Pogrzeb prof. Leszka Miszczyka. Podano datę. Onkolog zginął w tragicznym wypadku
Autor: Policja Gliwice/ NIO w Gliwicach Pogrzeb prof. Leszka Miszczyka. Podano datę. Onkolog zginął w tragicznym wypadku

Prof. Leszek Miszczyk zginął 11 maja w wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach. 56-letni onkolog jechał na konsultację medyczną do pacjentów w Piekarach Śląskich. Niestety, podczas manewru zawracania w jego motocykl uderzył samochód osobowy. Prof. Miszczyk zginął na miejscu. Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach podał datę i miejsce pogrzebu zmarłego lekarza.

Prof. Leszek Miszczyk zginął w wypadku drogowym. Tak doszło do tragedii

Wypadek miał miejsce 11 maja rano na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach. Najpierw doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem dostawczym. W wyniku zdarzenia ucierpiała kobieta i 9-letnie dziecko. Na drodze powstał duży zator. Prof. Miszczyk jechał swoim motocyklem w kierunku Piekar Śląskich. Niestety, doszło do kolejnego wypadku, tym razem z jego udziałem. Jednoślad, którym jechał wybitny onkolog, wpadł pod samochód. Prof. Leszek Miszczyk zmarł. Miał 56 lat. Prokuratura bada przyczyny i szczegółowe okoliczności śmierci profesora.

Poniżej w naszej galerii szczegółowa rekonstrukcja wypadku na DK 88 w Gliwicach [ZDJĘCIA]

Pogrzeb prof. Leszka Miszczyka. Podano datę

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach, gdzie profesor Miszczuk pracował przez lata. podało dokładne informacje co do pogrzebu onkologa. - Pogrzeb Pana Profesora odbędzie się 15 maja 2021 r. (sobota) o godz. 11:30 w Kościele pw. Św. Mikołaja w Wilczy (ul. Miarki 133, Wilcza) - czytamy na stronie placówki. Ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa w Polsce uroczystość odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Czytaj również: Poruszający wpis córki pacjentki profesora Miszczyka. Łzy spływają po policzkach. "Inni skreślili moją mamę"

Znany onkolog ofiarą tragicznego wypadku w Gliwicach

Profesor Leszek Miszczyk. Kim był?

Prof. dr hab. n. med. Leszek Miszczyk urodził się 17 sierpnia 1965 roku w Gliwicach. Był absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 1990 roku, kiedy skończył tę uczelnię, aż do śmierci pracował w gliwickim oddziale Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym. Przeszedł długą drogę od asystenta naukowo-badawczego do profesora.

Zobacz także: Rafał Wojaczek uściskał matkę. Wiedziała, że to ostatnie spotkanie. Jego ciało znaleziono w hotelu

W 1996 roku uzyskał specjalizację z radioterapii onkologicznej, od 1998 do 2011 roku pełnił funkcję zastępcy kierownika Zakładu Radioterapii, a od 2011 roku kierował Zakładem Radioterapii. W latach 2010-2015 był zastępcą dyrektora ds. klinicznych gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii, a w latach 2015-2016 pełnił obowiązki dyrektora.Był członkiem kilku towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej (PTRO) i Europejskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej (ESTRO). Autor wielu publikacji naukowych i laureat kilku prestiżowych nagród. W chwili śmierci miał 56 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE