Połasili się na stare kaloryfery z remontowanej kamienicy

i

Autor: Policja Śląska

Co za gagatki

Połasili się na stare kaloryfery z remontowanej kamienicy

2024-03-29 11:15

Pięciu mężczyzn włamało się do remontowanej kamienicy w Katowicach i ukradło... kaloryfery. Mężczyźni zostali przyłapani na gorącym uczynku w samym centrum miasta. Święta w ich domach raczej nie będą spokojne i wesołe.

Do zatrzymania sprawców doszło na gorącym uczynku przy ul. Kościuszki w Katowicach. Dwóch zostało zatrzymanych w kamienicy, gdy demontowali kaloryfer, a kolejnych 3, gdy sklepowym wózkiem wieźli skradziony kaloryfer do składnicy skupu złomu. Włamywacze byli profesjonalnie przygotowani do kradzieży kaloryferów. Zakupili nawet kombinezony ochronne, aby nie ubrudzić swojej odzieży.

Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 20 tys. złotych. Mężczyźni poza kradzieżą kaloryferów dopuścili się również zniszczenia schodów w kamienicy. Aby nie nosić ciężkich kaloryferów między piętrami, rzucali nimi na schody. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Mężczyźni w wieku 26, 33, 38, 42 i 43 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy i multirecydywy. Na czas trwającego postępowania sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Pies wskazał policjantom drogę do swojego domu. Zaskakująca historia w Gołdapi

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki