ZGINĄŁ POD KOŁAMI

Tragiczna śmierć na drodze. Przejechała pieszego i uciekła. Zatrzymano 56-latkę

2024-03-28 17:17

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło w Złochowicach (woj. śląskie). Rozpędzone auto przejechało leżącego na jezdni 43-latka. Siedząca za kierownicą 56-letnia kobieta zbiegła z miejsca zdarzenia. Niestety, mężczyzna pomimo reanimacji zmarł. Policjantom z Kłobucka udało się zatrzymać sprawczynię wypadku. Grozi jej do 20 lat więzienia.

Śląskie. Śmiertelne potrącenie pieszego. 56-latka uciekła z miejsca zdarzenia

Do tragicznego potrącenia doszło w piątek 15 marca. Na ulicy Długiej w miejscowości Złochowice (woj. śląskie) rozpędzone auto przejechało leżącego na jezdni mężczyznę. 56-letnia kobieta, która siedziała za kierownicą, zamiast udzielić poszkodowanemu pieszemu pomocy, uciekła z miejsca wypadku. 43-latek pomimo reanimacji zmarł.

Tramwaj ciągnął go po torach aż spadły mu buty. Śmiertelne potrącenie na al. Waszyngtona

Sprawą zajęli się kryminalni z Kłobucka. Ustalenie tożsamości kobiety, która śmiertelnie potrąciła pieszego, nie było proste. Pomogli w tym mieszkańcy, którzy udostępnili nagrania z monitoringów znajdujących się przy drodze oraz świadkowie zdarzenia.

W czwartek 27 marca funkcjonariusze zatrzymali 56-latkę, mieszkankę powiatu kłobuckiego. Zabezpieczono także jej pojazd, który został poddany badaniom. W piątek 28 marca kobieta usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Trwa oczekiwanie na decyzję sądu w sprawie zastosowania wobec niej aresztu tymczasowego. Za zarzucane jej czyny grozi jej nawet do 20 lat więzienia.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki